Marcowe zmiany w KZK GOP

Tradycyjnie już, wraz z początkiem kolejnego miesiąca, Komunikacyjny Związek Komunalny GOP dokonuje roszad w rozkładzie jazdy. Poniżej przedstawiamy zmiany w komunikacji miejskiej, które weszły w życie od wczoraj, czyli od 1 marca.


Kurs linii autobusowej nr 104 (dni robocze) odjeżdżający o godz. 18:18 z przystanku „Będzin Kościuszki” zostanie opóźniony o 5 minut (z godz. 18:18 na 18:23). W konsekwencji, opóźniony zostanie również kurs następny.

Zmiany na linii autobusowej nr 127 (dni robocze) dotyczą przyśpieszenia godziny odjazdu z przystanku „Bytom Dworzec” z godziny 05:25 na 05:12 (odjazd z przystanku „Bytom Zgorzelec” o godz. 05:30) oraz opóźnieniu kursu z przystanku „Bytom Dworzec” z godziny 17:23 na 17:30.

Kurs linii autobusowej nr 175 (dni robocze) odjeżdżający o godzinie 03:53 z przystanku „Dąbrowa Górnicza Podwarpie Pętla” zostanie przyśpieszony o 3 minuty, z 03:53 na 03:50.

Dla linii autobusowej nr 224 wycofany zostanie podział kierunków z równoczesnym wprowadzeniem okrężnego charakteru funkcjonowania linii.

Rozkład jazdy linii autobusowej nr 605 zakłada w obu kierunkach zmianę trasy, poprzez skierowanie autobusów, po obsłudze przystanku „Dąbrowa Górnicza Gołonóg Dworzec PKP”, bezpośrednio aleją Zagłębia Dąbrowskiego i ul. Morcinka, do włączenia się na swoją trasę na ul. Piłsudskiego. Na nowej trasie przejazdu do obsługi włączone zostaną przystanki „Dąbrowa Górnicza Gołonóg Dworzec PKP” oraz „Dąbrowa Górnicza Gołonóg Aleja Zagłębia Dąbrowskiego”. Tym samym, wyłączone z obsługi tej linii zostaną przystanki „Dąbrowa Górnicza Gołonóg Osiedle” oraz „Dąbrowa Górnicza Gołonóg Manhattan”. Ponadto, w kursach z Łęki do centrum Dąbrowy Górniczej zmieniona zostanie trasa przejazdu poprzez skierowanie autobusów z ul. Roździeńskiego w lewo, w ul. Piłsudskiego, celem włączenia do obsługi przystanku „Dąbrowa Górnicza Tworzeń Huta Katowice”.

Na linii autobusowej nr 676 dojdzie do zmiany obsługi stanowisk na przystanku „Gliwice Plac Piastów”. W zamian dotychczasowej obsługi stanowiska nr 4, linia ta obsługiwać będzie stanowisko nr 6. Ponadto, wprowadzone zostaną korekty godzin odjazdów i czasów przejazdów pomiędzy poszczególnymi przystankami.

Rozkład jazdy linii autobusowej nr 690 na dni robocze zakłada:

– przyśpieszenie o 10 minut kursów odjeżdżających z przystanku „Dąbrowa Górnicza Tworzeń Huta Katowice” z godziny 05:52 na 05:42 i z przystanku „Sosnowiec Dworzec PKP”, z godziny 06:45 na 06:35, opóźnienie o 18 minut kursów odjeżdżających z przystanku „Dąbrowa Górnicza Tworzeń Huta Katowice” z godziny 15:10 na 15:28 i z przystanku „Sosnowiec Dworzec PKP”, z godz. 16:03 na 16:21. W konsekwencji opóźnione zostaną również następne kursy tego wozu.

Nazwa przystanku „Dąbrowa Górnicza Urząd Miasta” zostanie zmieniona na „Dąbrowa Górnicza Urząd Miejski”.

Kurs linii autobusowej nr 723 odjeżdżający z przystanku „Sosnowiec Zagórze Zajezdnia” zostanie opóźniony, w dni robocze o 7 minut – z godziny 21:33 na 21:40, a w dni wolne o 5 minut – z godziny 21:35 na 21:40.

Kurs linii autobusowej nr 835 (dni robocze) odjeżdżający o godzinie 04:35 z przystanku „Sosnowiec Zagórze Zajezdnia” zostanie przyśpieszony o 8 minut – z godz. 04:35 na 04:27.

Kurs linii autobusowej nr 928 (dni robocze) odjeżdżający o godzinie 19:45 z przystanku „Sosnowiec Kazimierz Górniczy Kopalnia” zostanie opóźniony o 15 minut – z godz. 19:45 na 20:00.

Dla linii autobusowej nr 998 przywrócona zostanie stała trasa przejazdu w kierunku Klimzowca, tj. przejazd ulicami: Strzelców Bytomskich, Wolności, Chrobrego, Powstańców, aż do ul. Katowickiej wraz z obsługą przystanków „Chorzów Kościół św. Jadwigi” i „Chorzów Powstańców”. Wprowadzone zostaną również korekty godzin odjazdów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *