EKO bilet już w tysiącach sztuk

Fot. Koleje Śląskie

 Koleje Śląskie w lutym sprzedały ponad 4000 Eko Biletów. Ta oferta staje się coraz bardziej popularna – taką informacje podał na Twitterze kilkadziesiąt minut temu Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.


Po cichu byliśmy pewni, że bilet dzięki któremu za niezbyt wygórowaną cenę można w określonym czasie praktycznie bez ograniczeń podróżować po całym Śląsku i Zagłębiu zainteresuje pasażerów. W naszych rozmowach z zarządem KŚ panował optymizm i wiara w to, że po wprowadzeniu, oprócz całodobowej, 12 i 6-godzinnych wersji EKO biletu stanie się on jedną z najatrakcyjniejszych pozycji w ofercie KŚ.

Przypuszczenia okazały się trafne, ale liczba podana przez urząd marszałkowski dotycząca ilości sprzedanych sztuk w lutym wprawiła nas w zdziwienie. Tak trafionej oferty dla pasażerów śląski przewoźnik nie miał od dawna, a pamiętajmy, że to jeden z „trudniej” dostępnych biletów, możliwy do kupna tylko w kasach dworcowych największych miast regionu.

Taki wynik nobilituje, ale też zmusza do działania. Apelujemy, podobnie jak wczoraj przy okazji relacji z naszych podróży z wykorzystaniem EKO biletu – im szybciej będzie więcej kanałów dystrybucji EKO biletu, szczególnie tych elektronicznych, tym te liczby będą prezentowały się coraz bardziej okazale. A to będzie oznaczało, że jest w końcu narzędzie pozwalające realizować w województwie śląskim konieczność podróżowania różnymi formami transportu zbiorowego bez notorycznego uganiania się po kioskach za kolejnymi biletami. No i w kieszeni jeszcze parę złotych zostaje…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *