PKM Katowice kupi autobusy elektryczne

W zeszłym roku „elektryka” testowano m.in. w Katowicach i Sosnowcu

PKM Katowice planuje kupić 10 autobusów elektrycznych. Według założeń, w stolicy województwa ma pojawić się 5 pojazdów przegubowych i 5 klasycznych dwunastometrowych. Trwają aktualnie przygotowania do ogłoszenia przetargu, a pojazdy mają pojawić się w stolicy województwa najprawdopodobniej pod koniec 2018 roku.


Udało się nam uzyskać potwierdzenie, że tak będzie wyglądało zamówienie katowickiego przewoźnika. 10 pojazdów napędzanych silnikiem elektrycznym. Procedura przygotowania zamówienia została już rozpoczęta, jednak przedstawiciele przewoźnika wstrzymują się jeszcze od określenia konkretnych terminów jej realizacji. Jedno, co dzisiaj można powiedzieć oficjalnie, to to, że autobusy elektryczne na ulicach Katowic na pewno się pojawią, a termin przeprowadzenia „operacji”, czyli pojawienia się ich w bazie przewoźnika nie może przekroczyć ostatniego dnia przyszłego roku. Tak wynika z warunków otrzymania dofinansowania na ich zakup.

Przypomnimy, że w lecie ubiegłego roku przez kilka dni PKM Katowice testował autobus elektryczny, wyprodukowany przez firmę Solaris. Pojazd można było spotkać m.in. na liniach 950 oraz nocnych 297N oraz 657N.

Warto tu dodać, że nadal czekamy na ogłoszenie wyników poprzedniego przetargu, mającego wyłonić dostawcę 40 autobusów „tradycyjnych”, napędzanych silnikiem spalinowym. O zamówienie walczą Man i Solaris. Z tego, co usłyszeliśmy w PKM Katowice, rozstrzygnięcie ma zostać ogłoszone już w najbliższym czasie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *