Przejazd kibiców pociągami KŚ

Jak informują Koleje Śląskie, w dniu dzisiejszym przewoźnik spodziewa się przejazdu ok. 80 kibiców na trasie Katowice Szopienice Płd. – Chorzów Batory. Nieco zmieniła się jednak organizacja tego przejazdu, o czym informujemy w poniższym komunikacie.


Według ustaleń grupa kibiców zmieniła plan i zamiast jechać pociągiem numer 40625 od stacji Katowice Szopienice Płd. (odjazd o 17:15) do stacji Chorzów Batory (przyjazd 17:31) planuje przejazd jednym z poniższych pociągów:

  • numer 40623 od stacji Katowice Szopienice Płd. (odjazd o 16:07) do stacji Chorzów Batory (przyjazd 16:23),
  • numer 44619 od stacji Katowice Szopienice Płd. (odjazd o 16:28) do stacji Chorzów Batory (przyjazd 16:47),
  • numer 40719 od stacji Katowice Szopienice Płd. (odjazd o 16:38) do stacji Chorzów Batory (przyjazd 16:53).

W drogę powrotną grupa wyruszy prawdopodobnie pociągiem numer 44064, który odjeżdża ze stacji Chorzów Batory o godzinie 20:37, a przyjeżdża do stacji Katowice Szopienice Płd. o godzinie 20:52.

Przejazdy kibiców mają być zabezpieczone przez odpowiednie służby. W miarę możliwości postaramy się wydzielić oddzielną strefę dla pozostałych podróżnych. Jednak pasażerom, którzy wolą uniknąć przejazdu pociągiem z grupą kibiców, sugerujemy, by w tym dniu rozważyć podróż innymi kursami – czytamy w komunikacie Kolei Śląskich.

One comment

  1. Czy kibice nie powinni jechać pociągami wynajętymi i zapłaconymi przez klub piłkarski? Czemu to podatnicy płacą za ochronę tych składów i za ewentualne koszty naprawy jak kibole coś zdewastują. Nie wspomnę już o strachu kiedy ma się tą wątpliwą przyjemność jechać z takimi współpasażerami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *