14WE po modernizacji wraca na Śląsk

Pierwsza z dwóch zmodernizowanych jednostek 14WE Kolei Śląskich jest już gotowa i zmierza na Śląsk – taką informację otrzymaliśmy dzisiaj od przedstawicieli Kolei Śląskich. To bardzo dobra wiadomość dla przewoźnika, który wzmocni swój park taborowy o jeden dodatkowy pociąg.


Przypomnijmy, przetarg na wykonanie usługi naprawy 4 poziomu utrzymania dwóch elektrycznych zespołów trakcyjnych typu 14WE wraz z wykonaniem prac dodatkowych wygrał ZNTK „Mińsk Mazowiecki”. Start i wygrana ZNTK była wielkim zaskoczeniem, ponieważ producentem tych pociągów jest NEWAG S.A. Nowosądecka firma jednak nie była zainteresowana wykonaniem zleconych przez KŚ prac, dlatego też składy udały się na mini modernizację do Mińska.

Zmodernizowane 14WE zyskały nowy system informacji pasażerskiej, toaletę oraz malaturę Kolei Śląskich. Jak pisaliśmy już wcześniej, jednostki będą obsługiwać kursy na liniach S31 Katowice – Oświęcim i S8 Katowice – Tarnowskie Góry – Lubliniec.

Jak udało nam się ustalić, jednostka 14WE-01 jest już w drodze i powinna dotrzeć do Katowic dzisiaj w godzinach popołudniowych.

* Fot. Przemysław Gajewski

5 komentarzy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *