Kolejarze ćwiczyli ze strażakami

Fot. Kamil Lawędowski

„Wypadek z pojazdami drogowymi. Na przejeździe kategorii B pociąg nr 49623 obsługiwany jednostką EN57AKŚ, przewoźnika Koleje Śląskie, relacji Katowice – Żywiec zderzył się z trzema samochodami osobowymi. W wyniku zderzenia w pociągu wybuchł pożar. Kilka osób doznało obrażeń ciała.”


Ten brzmiący groźnie komunikat to, na szczęście, nie realne zdarzenie, tylko scenariusz ćwiczeń, które odbyły się z udziałem strażaków z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu, Ochotniczej Straży Pożarnej, ratowników z Pogotowia, służb Policji oraz pracowników Kolei Śląskich. Symulacja została przeprowadzona wczoraj późnym wieczorem na torze odstawczym w rejonie stacji Żywiec. Dodajmy, że jednostką, na której testowano przebieg ewakuakcji ratowniczej była EN57AKŚ – 1563.

Przebieg ćwiczeń możecie zobaczyć dzięki zdjęciom autorstwa Kamila Lawędowskiego, który był wczoraj na miejscu „zdarzenia”. Pan Kamil zapytany przez nas, stwierdził, że był to efektywny i efektowny oraz pełen profesjonalizmu pokaz sprawności służb ratowniczych. Wierząc w te zapewnienia i ufając w profesjonalizm naszych służb ratowniczych życzymy sobie i wszystkim pasażerom, by takie kadry jak poniżej oglądać wyłącznie po ćwiczeniach mających na celu podnoszenie kunsztu służb, a nie po zdarzeniach, które miały miejsce w rzeczywistości.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

* Fot. Kamil Lawędowski

 

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *