Wnętrze nowych Urbino 12

Fot. UM Sosnowiec

W tym tygodniu informowaliśmy o tym, że Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu odebrało już pierwsze nowe autobusy. W sumie, nowych pojazdów ma być 78. Obecnie do stolicy Zagłębia przyjeżdżają autobusy napędzane silnikami Diesla, które dostarcza Solaris Bus & Coach oraz EvoBus Polska.


W środę wieczorem na zajezdnię w Zagórzu dotarły kolejne 3 sztuki Solarisów Urbino 12 IV generacji. Łącznie jest już ich 7 a docelowo ma być aż 24. W stolicy Zagłębia znajdują się również już cztery Mercedesy Conecto LF G, których łącznie ma być 19.

Oprócz tego, w kolejnych miesiącach park taborowy PKM Sosnowiec wzmocnią hybrydowe pojazdy marki Volvo. Będzie to 25 egzemplarzy spalinowo-elektrycznych autobusów serii 7900 oraz 10 przegubowych 7900LA.

Wczoraj, za pośrednictwem swojego konta na portalu Facebook, przewoźnika zaprezentował wnętrze swoich nowych Solarisów Urbino 12 IV generacji.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

* Fot. PKM Sosnowiec

2 komentarze

  1. Brakuje mi tutaj jednej rzeczy. Automatu na bilety na który jest dużo miejsca. KZK GOP jest 100 lat za murzynami. Jaworzno, Tychy, Lublin, Warszawa. Wstyd

  2. Bo KZK GOP ma ŚlunskąKUPę i jakiś badziewiastych biletomatów nie potrzebuje. I w ogóle to najlepszy organizator komunikacji w całym Układzie Słonecznym. Wstydzić się powinna taka Warszawa, że jeszcze nie jest w KZK GOPie 😉

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *