Bez utrudnień w regionie (Aktualizacja 13:45)

Mimo szalejącego od wczoraj wiatru, na torach w województwie śląskim nie odnotowujemy obecnie większych problemów. Ruch pociągów, poza drobnymi wyjątkami, odbywa się zgodnie z rozkładem jazdy. To bardzo dobra informacja, choć trzeba liczyć się z tym, że obecny stan, przy takich warunkach atmosferycznych, szybko może ulec zmianie.


Wczoraj wieczorem z utrudnieniami zmagali się pasażerowie linii S5 na odcinku Rajcza – Zwardoń. Ostatnie pociągi Kolei Śląskich skończył swój bieg w stacji Rajcza, a w dalszą podróż pasażerowie zabrani zostali przez autobusy komunikacji zastępczej. Na szczęście o godzinie 2:20 otwarto szlak i przywrócono ruch pociągów pasażerskich na odcinku Zwardoń – Rajcza – Zwardoń.

Z kolei dzisiejszego poranka, z powodu połamanych gałęzi, które ugrzęzły na sieci trakcyjnej, sporych opóźnień doznały pociągi Kolei Śląskich na linii S7 i S71. Na szczęście sytuacja została opanowana i obecnie ruch pociągów na trasie z Katowic do Rybnika, Wodzisławia i Raciborza odbywa się bez większych problemów.

Obecnie, ruch pociągów na terenie naszego województwa odbywa się bezproblemowo.

Aktualizacja (11:00)

Jak informują Koleje Śląskie i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., z powodu awaryjnego zamknięcia toru nr 1 na odcinkach Mąkołowiec – Tychy oraz Kobiór – Pszczyna pociągi na liniach S4, S5 i S6 mogą doznawać około 10 – 20 minutowych opóźnień.

Aktualizacja (13:45)

Koniec utrudnień na liniach S4, S5 i S6. Na odcinkach Mąkołowiec – Tychy oraz Kobiór – Pszczyna po torze nr 1 przywrócono ruch pociągów.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *