Na Olzie stan normalny

Nadrabiamy zaległości bo zostawiliśmy niedzielny pociąg „studencki” Olza relacji Katowice – Cieszyn – Katowice przez pewien czas samemu sobie. Ale dzięki kolejnemu naszemu zaufanemu człowiekowi, Oliwierowi, wiemy jak wyglądał przejazd z miasta nad Olzą do stolicy województwa kilkadziesiąt godzin temu.


Wczoraj Koleje Śląskie ogłosiły sukces, w jaki zaczyna się obracać zdecydowane zwiększenie liczby podróżnych na linii S8, ze szczególnym uwzględnieniem miast Bytomia i Chorzowa. Bardzo nas to cieszy, tym bardziej, że to nie jedyny fragment sicie połączeń KŚ, gdzie dzieje się coś dobrego. My jesteśmy silnie związani z linią S58 Czechowice-Dziedzice – Cieszyn,i stąd nasz nadgorliwy patronat nad Olzą, jedynym w tygodniu bezpośrednim połączeniem Katowic z Cieszynem.

Jak było w pociągu Olza w niedzielę? Tym razem z Cieszyna wyruszyło niespełna 30 osób. Jedną z miejscowości „po drodze”, gdzie wsiadło najwięcej osób był Pogwizdów. Ciekawostką jest fakt, że coraz więcej osób zaczyna jeździć na krótszych dystansach, nie tylko na pełnej trasie Cieszyn – Katowice. Łącznie, na terenie powiatu cieszyńskiego rotacja pasażerów korzystających z tego połączenia przekroczyła liczbę 20. W Zebrzydowicach wsiadło do pociągu dwóch podróżnych z rowerami. Odnotowujemy, bo to nowość na tym połączeniu. Łącznie, z Chybia w kierunku Katowic pociąg nr 94312 Olza zabrał na swoim pokładzie ponad 40 pasażerów.

Przy okazji Oliwier zakręcił się jeszcze przy ostatnim niedzielnym pociągu do Cieszyna nr 44277, wyjeżdżającego o godzinie 19.35 z Czechowic-Dziedzic. Okazało się, że nie jest tak źle, bo na stacji końcowej wysiadło z niego krótko przed godziną 21 ponad 10 osób. To również głównie studenci, którzy już zjeżdżają się tutaj na poniedziałkowe zajęcia.

Zdajemy sobie sprawę, że może te liczby nie powalają, ale biorąc pod uwagę, że jeszcze kilka miesięcy temu wieczorem z pociągów linii S58 szczególnie pomiędzy Cieszynem a Zebrzydowicami nie korzystał nawet przysłowiowy pies z kulawą nogą, to tendencja wzrostowa jest. Nieważne jak liczna jest ta materia. Zresztą już niebawem przedstawimy potwierdzenie wysnutej wyżej tezy na kanwie danych z kilkunastu dni lutego przedstawiających liczbę podróżnych porannego pociągu nr 94303 relacji Czechowice-Dziedzice – Cieszyn, zwanego popularnie w grodzie nad Olzą „szkolniakiem”.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *