Utrudnienia na S5 i S6 (Aktualizacja 9:45)

Jak informują Koleje Śląskie i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z powodu przepalonej sieci trakcyjnej na odcinku Goleszów – Wisła Uzdrowisko nastąpiła przerwa w ruchu pociągów. Z kolei na odcinku Sól – Rajcza ruch pociągów został wstrzymany z powodu drzewa powalonego na tory.


Na obu wskazanych odcinkach Koleje Śląskie uruchomiły zastępczą komunikację autobusową, w związku z powyższym należy liczyć się z opóźnieniami na linii S5 Katowice – Bielsko-Biała – Zwardoń oraz S6 Katowice – Pszczyna – Wisła Głębce.

  • pociąg relacji Zwardoń 6:23 – Katowice 9:17  jest odwołany od stacji Sól,
  • pociąg relacji  Zwardoń 05:46 – Katowice 08:26 jest opóźniony na trasie od stacji Rajcza Centrum około 60 minut. Na odcinku Sól – Rajcza zostanie wprowadzona ZKA,
  • pociąg relacji Wisła Głębce 04:53  – Katowice 07:13 z powodu przerwy w ruchu na odcinku Wisła Głębce – Wisła Uzdrowisko skończy bieg na stacji Wisła Uzdrowisko. Na odcinku Wisła Uzdrowisko – Czechowice Dziedzice zostanie uruchomiona ZKA, a następnie podróżni przesiądą się w stacji Czechowice Dziedzice do pociągu relacji Zwardoń – Katowice,
  • pociąg relacji Zwardoń 7:39 – Katowice 10:22 – zostanie uruchomiony od stacji Rajcza.  Planowy odjazd o godz. 8:05.

Aktualizacja (9:45)

Jak informują Koleje Śląskie i PKP PLK S.A., o 9:20 przywrócono ruch pasażerski na linii Zwardoń – Katowice. Pociągi kursują zgodnie z rozkładem jazdy.

2 komentarze

  1. Ja rozumiem iż wymaga trochę czasu logistyczne ogarnięcie obiegów, organizacje Z.K.A. ale nie rozumiem informatyków i programistów którzy siedzą przed komputerami i prowadzą aplikacje o opóźnieniach pociągów, nic nie działa poprawnie, co godzinę są aktualizacje , GPS pokazuje że pociągi jeżdżą a rzeczywistość inna. Pewniejsze informacje są na portalu Silesia Info Transport niż te PLK-i czy KŚ-ów.

  2. Zarządcy infrastruktury sterowani centralnie z Warszawy wyraźnie sobie nie radzą. Bałaganowi na naszych torach sprzyja brak terytorialnego gospodarza. podział Śląskiego między trzy lokalne centra dowodzenia: Tarnowskie Góry, Sosnowiec i Częstochowę jest chybiony i źle służy regionowi. Moim zdaniem powinno zostać utworzone jedno regionalne centrum najlepiej w Sosnowcu!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *