Udane interwencje SOK na Śląsku

Trwa dobra passa Straży Ochrony Kolei w naszym regionie, która w ostatnich dniach przeprowadziła udane interwencje na Śląsku. Funkcjonariusze SOK przyłapali na gorącym uczynku sprawców kradzieży 500 kg węgla oraz odzyskali ponad 400 kg złomu wraz z ujęciem sprawców.


11 lutego, o godz. 16:30, funkcjonariusze SOK z Posterunku w Rybniku podczas patrolu zatrzymali na stacji Knurów 3 mężczyzn, którzy ukradli 10 worków miału węglowego o łącznej wadze około 500 kg. Sprawcy kradzieży zrzucili węgiel z wagonu pociągu PKP CARGO relacji Knurów – Chałupki, stojącego na torze nr 10 w stacji Knurów. Funkcjonariusze ujęli sprawców na gorącym uczynku i przekazali do dyspozycji Komisariatu Policji w Knurowie.

Z kolei 15 lutego., funkcjonariusze SOK z Posterunku w Zawierciu patrolowali stację Łazy. Około godziny 9:30 ujęli dwóch mężczyzn, którzy transportowali do najbliższego punktu skupu złomu ponad 400 kg. elementów metalowych. Odzyskane mienie kolejowe przekazano na stacji Dąbrowa Górnicza Towarowa pracownikowi PKP CARGO. O zdarzeniu poinformowano Komisariat Policji w Łazach. Posterunek SOK w Zawierciu sporządził wobec ww. mężczyzn wniosek o ukaranie do sądu.

Oby więcej takich, udanych interwencji.

2 komentarze

  1. Działania SOK ok.

    Korzystając z tego komentarza chciałbym się u Was upomnieć o opublikowaną już na stronie RK informację o ogłoszeniu przez PLK przetargu na rewitalizację L139 etap I B.-B. Lipnik – Wilkowice-Bystra.

    1. Proszę się nie martwić. Artykuł na ten temat jest już przygotowany i zostanie dzisiaj opublikowany 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *