O krok od tragedii w Maleniach

Fot. OSP Leszczyny

Kolejny raz, z powodu braku rozwagi osoby kierującej samochodem osobowym, o mały włos nie doszło do tragedii na przejeździe kolejowo-drogowym. Zdarzenia miało miejsce w niedzielę 19 lutego, na przejeździe w Maleniach w gminie Czerwionka-Leszczyny.


W niedzielę 19 lutego, po godzinie 16 doszło do wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym z udziałem pociągu spółki Koleje Śląskie i samochodu osobowego marki Renault. Z powodu zdarzenia, przez kilka godzin na odcinku Czerwionka – Leszczyny – Czerwionka zamiast pociągów kursowały autobusy komunikacji zastępczej.

Zazwyczaj tego nie robimy, ale tym razem postanowiliśmy opublikować zdjęcia z tego wydarzenia, by uzmysłowić wszystkim kierowcom, że przejeżdżanie przez przejazd mimo sygnałów ostrzegawczych i opuszczonych rogatek, może skończyć się tragicznie dla nich i ich współpasażerów. Lepiej poczekać kilka minut i szczęśliwie dotrzeć do miejsca docelowego, niż spieszyć się i skończyć jak kierowca w niedzielne popłudnie, który i tak może powiedzieć, że dopisało mu szczęście podczas tego dramatycznego zdarzenia.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

* Fot. OSP Leszczyny

3 komentarze

  1. Jedna mała nieścisłość: „że przejeżdżanie przez przejazd mimo […] opuszczonych rogatek” – tam właśnie rogatki nie zdążyły się jeszcze do końca zamknąć, ale światła już migały – więc należy zwracać bezwzględną uwagę na światła!

    No i KŚ w tą niedzielę dały potężną plamę, bo ZKA dla podróżnych z „rozbitego” pociągu przyjechała aż po 2,5 godzinach.Z powrotem posażerowie musieli czekać prawie 1 godzinę w Czerwionce. Autobus wysadził na błocie i pojechał 😐

    1. Jako iż światło dzienne ujrzały zapisy z monitoringu, poczuwam się w obowiązku sprostować, że rogatki się nie zamknęły – zamknęły się i to na długo przed przejazdem pociągu. Jednakże tam były półrogatki, a kierowca je po prostu ominął.

      Po prostu tak mówili inni pasażerowie w tym pociągu, przyjąłem tą wersję na wiarę, nie widząc tego dokładnie.

  2. Jeśli tak było jak pisze pawajoro to temacie uruchamiania i jakości obsługi ZKA w sytuacjach nadzwyczajnych KŚ mają jeszcze co nieco do zrobienia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *