Nowe Mercedesy też już w Sosnowcu

Fot. UM Sosnowiec

Wczoraj na łamach naszego portalu informowaliśmy o tym, że park taborowy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu zasiliły pierwsze Solarisy Urbino 12 IV generacji. Jak się okazuje, w weekend do przewoźnika z Zagłębia trafił także pierwszy Mercedesy Concencto LF G.


Pierwszy z nowych Mercedesów w dniu wczorajszym, w ramach jazd testowych można było spotkać na linii nr 807 i 150. Docelowo nowych, przegubowych Mercedesów w taborze PKM ma być 19 sztuk.

Mercedes Conecto LF G to 18-metrowy autobus klasy MEGA. Pojazdy wyposażone są m.in. w automatyczną klimatyzację, duże rozsuwane okna na długości całego pojazdu, WiFi, ładowarki USB w poręczach, ekrany LCD wyświetlające najważniejsze informacje dotyczące trasy na danej linii, ledowe światła drogowe i mijania, doświetlenie wewnętrzne jak również zewnętrzne wyjścia z autobusu, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i matek z wózkiem dziecięcym. Całość napędzana jest silnikiem typu OM470LA o mocy 360 KM z automatyczną skrzynią biegów Voith Diwa 6. Koszt tego zamówienia to blisko 28 milionów złotych.

Przypomnijmy, w ramach przetargu ogłoszonego przez przewoźnika z Sosnowca, do Zagłębia w kolejnych miesiącach trafi w sumie 78 nowych autobusów. Pojazdy z silnikami Diesla dostarczą Solaris Bus & Coach oraz EvoBus a autobusy hybrydowe różnych długości dostarczy Volvo.

Na autobusy hybrydowe będzie trzeba jeszcze poczekać, ponieważ pierwsze nowe pojazdy trafią do przewoźnika z Zagłębia w maju.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

* Fot. UM Sosnowiec

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *