Czwarta generacja zawitała do Sosnowca

Fot. PKM Sosnowiec

Wczoraj późnym wieczorem Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu, za pomocą swojego konta na portalu społecznościowym Facebook poinformowało, że do stolicy Zagłębia przyjechały pierwsze trzy nowe autobusy. To dwunastometrowe Solarisy Urbino IV generacji.


Autobusy wyposażone są m.in. w rozsuwane okna na całej długości pojazdu, automatyczną klimatyzację, WiFi, ładowarki USB, doświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne wyjścia z autobusu, ledowe światła mijania i ledowe światła drogowe oraz monitory LCD z informacjami dotyczącymi przebiegu trasy na danej linii. Całość napędza silnik Cummins ISB6.7E6 o mocy 280 KM spełniający normę Euro 6.

Pierwsze trzy sztuki IV generacji trafiły na zajezdnię w Zagórzu. Jak poinformował przewoźnik, pierwsze pojazdy zaczną wozić pasażerów na początku marca. Koszt tej części zamówienia to blisko 26 milionów złotych.

Przypomnijmy, w zeszłym roku PKM Sosnowiec rozstrzygnął postępowanie na dostawę w sumie 78 nowych autobusów. Do stolicy Zagłębia trafi 35 hybrydowych Volvo (10 przegubowych 7900LAH i 25 sztuk 7900H), 19 Mercedesów Conecto G oraz 24 Nowe Urbino 12.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *