Cieszyński węzeł zaczyna się wiązać

Dziewięć i pół miesiąca zostało do oddania do użytku węzła przesiadkowego przy ulicy Hajduka w Cieszynie. Korzystając z przychylności wykonawcy zwiedziliśmy wczoraj miejsce budowy, by naocznie przekonać się jak postępują prace przy powstawaniu jednego z nowocześniejszych tego typu obiektów w regionie.


Jak już informowaliśmy, prace przy budowie węzła prowadzi polsko-czeskie konsorcjum z firmą Instal Cymorek w roli lidera projektu. Na razie z zewnątrz trudno ocenić postęp prac. Jednak na przyszłym placu autobusowym roboty instalacyjne trwają pełną parą. Mróz okazuje się nie być przeszkodą w układaniu kolejnych instalacji. Nie inaczej jest w zabytkowym budynku dworca, gdzie ekipy również zaczynają już budowę nowego układu pomieszczeń. Jedynie z wymianą dachu trzeba poczekać na cieplejsze dni.

– Termin ukończenia inwestycji w żadnym stopniu nie jest zagrożony. Nie mamy żadnych opóźnień. Zdajemy sobie sprawę jak ważny i prestiżowy jest ten węzeł dla Cieszyna, więc nie możemy sobie pozwolić na jakąkolwiek zwłokę. Rozumiem zainteresowanie mieszkańców postępem inwestycji, ale wizualnie będzie można to naocznie ocenić dopiero za kilkanaście tygodni, gdy skończą się montaże wszystkich podziemnych instalacji i prace ruszą „w górę”  – zapewnia Grzegorz Cymorek, kierownik kontraktu.

Przypomnijmy, wykonawca, oprócz budowy węzła przesiadkowego zbuduje dworzec autobusowy z ośmioma stanowiskami, zmieni układ drogowy wraz z budową ronda u zbiegu ulic Hajduka i Bobreckiej oraz przygotuje łącznie 50 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Wszystko gotowe ma być 30 listopada.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *