Udana interwencja SOK

Fot. Straż Ochrony Kolei

Już dawno nie było u nas informacji o poczynaniach Straży Ochrony Kolei, więc czym prędzej nadrabiamy te zaległości. Funkcjonariusze SOK z Posterunku w Jaworznie Szczakowej prowadzą działania „Infrastruktura” mające zapobiegać kradzieżom na torach. SOK-iści, podczas patrolu szlaku Jaworzno Szczakowa – Pieczyska, ujęli dwóch sprawców kradzieży masztu semafora.


9 lutego b.r., około godz. 11:00 funkcjonariusze SOK z Posterunku w Jaworznie Szczakowej prowadzili działania przeciw kradzieżowe „Infrastruktura”. Podczas patrolu szlaku Jaworzno Szczakowa – Pieczyska zauważyli dwóch mężczyzn transportujących na rowerach przecięty na pół maszt semafora. Sprawcy odcięli semafor od podstawy, następnie przecięli go na 2 części i przy pomocy rowerów transportowali go do najbliższego punktu skupu złomu oddalonego o około 2 km od miejsca kradzieży. SOK-iści natychmiast interweniowali i ujęli sprawców kradzieży. Jako dowody rzeczowe zabezpieczono piłę do cięcia metalu oraz dwa rowery.

Funkcjonariusze SOK przekazali ujętych mężczyzn wraz z dowodami rzeczowymi patrolowi Policji z Posterunku w Jaworznie.

2 komentarze

  1. W pierwszym zdaniu leada są o dwa przecinki za dużo. Język pisany to nie to samo co intonacja wymowy – od samego początku trapi to większość Waszych materiałów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *