KZK GOP w nowej odsłonie internetowej

W piątek wieczorem została uruchomiona nowa strona internetowa rozkładów jazdy KZK GOP. Nowa wyszukiwarka połączeń, dostosowanie serwisu do wszystkich typów urządzeń (telefony, tablety, komputery stacjonarne itd.) i nowa, przejrzysta szata graficzna, to tylko niektóre z nowości, które mają ułatwić korzystanie ze strony pasażerom.


Dotychczasowa strona internetowa rozkładów jazdy została oddana do użytku w 2010 roku. Jedną z najważniejszych zmian jest nowa wyszukiwarka połączeń. Dzięki niej dowiemy się jak dojechać w określone miejsce poprzez zaznaczenie dwóch dowolnych punktów na mapie lub wpisaniu konkretnych adresów. W obecnej wersji połączenie można wyszukać jedynie pomiędzy wskazanymi na mapie przystankami.

Dla pasażerów korzystających z taryfy odległościowej wprowadzono możliwość podglądu liczby kilometrów, jakie pokonuje autobus na danym odcinku. Co więcej, serwis będzie automatycznie zliczał wyznaczoną odległość, co pomoże użytkownikowi w wybraniu odpowiedniej dla siebie taryfy. Podobnie jak w aktualnej odsłonie, pasażer będzie mógł też sprawdzić czas przejazdu na określonej trasie.

Jak nad każdą nowinką, my także przez weekend popastwiliśmy się nad nową wersją rozkładu. Ciekawostką jest rejestr kursów każdej linii z danego dnia. Generalnie wszystko jest tak jak przedstawia organizator. Jedyne co naszym zdaniem wymaga korekty to zainstalowanie bezpośredniego przekierowania do żądanego przez nas zestawienia linii odjeżdżających z wybranego przystanku. Aktualnie podczas sprawdzania kursów na danej trasie i po wyborze miejsca na którym chcemy się przesiąść, wyszukiwarka kieruje nas na ogólny wykaz przystanków obsługiwanych przez KZK GOP i dopiero stamtąd wybieramy interesujący nas przystanek. Pominięcie tego etapu usprawni szybkie i skuteczniejsze planowanie przejazdu.

W lutym pasażerowie będą mogli korzystać zarówno z nowej, jak i starej strony rozkładów jazdy. KZK GOP zachęca do wypróbowania nowej odsłony i zgłaszania wszelkiego rodzaju propozycji, które pomogą jeszcze ją udoskonalić. Jeśli i Wy macie jakieś sugestie to wysyłajcie je bezpośrednio na mail-a KZK GOP – kzkgop@kzkgop.com.pl.

3 komentarze

  1. Szata graficzna może i przejrzysta, ale same rozkłady zdecydowanie straciły na czytelności – rezygnacja z opisu wariantów kompletnie niezrozumiała. Dla zwykłych linii jeszcze da się korzystać, ale spróbujcie zrozumieć gdzie jadą poszczególne kursy linii 194:
    http://rj.kzkgop.com.pl/rozklady/1-194/5163/7225702/
    Dziewięć wariantów, żadnych objaśnień. Jeśli tego nie poprawią, lepszym rozwiązaniem będzie chyba robienie zdjęć tabliczkom na przystankach i podpinanie bezpośrednio w serwisie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *