EKO BILET w krótszych wersjach

Fot. Koleje Śląskie

Od jutra zaczną obowiązywać kolejne wersje wprowadzonego w październiku ubiegłego roku EKObiletu. Pozwala on korzystać zarówno z pociągów Kolei Śląskich, jak i wszystkich połączeń organizowanych przez KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry. Po wersji całodniowej podróżni będą mogli skorzystać z zakupu kolejnych wariantów tej oferty. Szczegółowe informacje poniżej w komunikacie Kolei Śląskich.


EKO BILET to wspólna sieciowa oferta w stylu „wszystko w jednym” przygotowana przez Koleje Śląskie, KZK GOP, MZK Tychy i od 10 lutego także przez MZKP Tarnowskie Góry (organizator autobusowej komunikacji publicznej w północnej części aglomeracji, działający w unii biletowej z KZK GOP). W ramach tej propozycji na jednym bilecie można podróżować pociągami, autobusami oraz tramwajami i trolejbusami. Bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w określonym przedziale czasowym od daty i godziny wskazanej przez nabywcę.

Od wprowadzenia wspólnej oferty Kolei Śląskich, KZK GOP i MZK Tychy minęły trzy miesiące. Do grupy przewoźników proponujących wspólne przejazdy dołączył MZKP Tarnowskie Góry. Nastąpiła również istotna zmiana – dodano dwa bilety o krótszym czasie obowiązywania i niższej cenie: 12-godzinny za 24 złote i 6-godzinny za 16 złotych.

Wszystkie podejmowane przez nas w tym zakresie wysiłki mają wspólny cel: promocję transportu publicznego. Stoimy na stanowisku, że proste rozwiązania i dostępność to klucz do sukcesu – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego. – Kilka miesięcy temu wykonaliśmy pierwszy krok, teraz pora na kolejne. Zmiany to efekt wsłuchiwania się w propozycje pasażerów, ale też dowód na to, że zgodnie z naszym początkową ideą EKO BILET będzie miał coraz większy zasięg obowiązywania.

Dotychczas bilet dostępny był tylko w jednej wersji – 24 godzinnej w cenie 38 zł. Obecnie oferta rozwija się o kolejne warianty: 6-godzinny za 16 zł i 12-godzinny za 24 zł. Co ważne, zwiększa się także liczba kanałów sprzedaży – do tej pory EKO BILET był do kupienia tylko w kasach Kolei Śląskich, teraz będzie można go kupić również w dwudziestu tzw. „Punktach na mieście” na terenie województwa.

Nowa oferta ma ułatwić intermodalne podróżowani,  bez konieczności zakupów oddzielnych biletów u różnych przewoźników, przede wszystkim dla osób, które nie korzystają z komunikacji publicznej zbyt często. Może być także dobrym rozwiązaniem dla podróżnych, którzy przyjeżdżają do naszego województwa i muszą odwiedzić kilka różnych miejsc bez zastanawiania się, gdzie i jak nabyć bilety.

Zgodnie z założeniami rozwijamy i ulepszamy ofertę EKO BILETU. To nie koniec działań na drodze integracji. Będziemy obserwować opinie pasażerów i analizować możliwości wprowadzenia kolejnych udogodnień, np. zakupu w aplikacji SkyCash oraz formy ulgowej lub wieloosobowej. Głównym celem tej oferty jest zapewnienie jak największej wygody pasażerom na terenie całej aglomeracji, zwłaszcza pasażerom korzystającym sporadycznie z komunikacji publicznej i gościom spoza województwa, którzy mogą kupić EKO BILET bezpośrednio w naszych kasach na dworcach – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.

EKO BILET w wersji 6, 12 lub 24h można kupować również z wyprzedzeniem do 7 dni przed planowanym okresem jego ważności. EKO BILET jest biletem „na okaziciela”.

5 komentarzy

 1. Wszystko fajnie, ale dlaczego nie mozna kupic tego biletu w internecine, albo punktach sprzedazy biletow miejskich organizatorow transportu?

  1. Z tego co wiemy ten bilet ma znaleźć się w ofercie internetowej KŚ, natomiast dlaczego nie można go kupić w punktach które Pan wymienia to zapytamy zainteresowane podmioty. Dzięki za info

 2. 12 h – 24 zł
  6 h – 16 zł
  I to jest dobra oferta. Teraz każdy, kto chce „wyskoczyć” do Katowic czy generalnie GOP-u, może to zrobić za naprawdę dobrą cenę. Szkoda tylko, że biletu nie można kupić w pociągu, dyskryminuje to mieszkańców mniejszych miejscowości. Mam nadzieję, że szybko będzie dostępny przez Internet.

  1. My też mamy taką nadzieję, bo na razie choć nawet z Cieszyna bardziej by się opłacało jechać za 16 zł niż liniówką za 14 zł i mieć jeszcze prawie 4 godziny na KZK GOP by ewentualnie pozałatwiać sprawy to niestety takiej możliwości nie ma.

   1. W moim poprzednim komentarzu miałem napisać „wyskoczyć i wrócić”, bo taką opcję też w większości przypadków da się zrobić i wtedy wychodzi to najkorzystniej. Z Cieszynem nie da się tego wprawdzie zrobić w 6h, ale wariant 12h już jak najbardziej i trochę w kieszeni jeszcze zostaje.
    Te nowe bilety to dobra opcja nawet w sytuacji, gdy chce się korzystać tylko z pociągów – bez komunikacji miejskiej

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *