UTK dostępny co piątek

Fot. Patryk Farana

Niemal 80 spotkań w 2016 roku, najwięcej we Wrocławiu – taki jest bilans akcji „Piątki z UTK” organizowanej regularnie co drugi piątek przez Urząd Transportu Kolejowego. W spotkaniu udział może wziąć każdy, kto jest zainteresowany zarówno problemami transportu kolejowego, jak i funkcjonowaniem samego urzędu.


Spotkania pod hasłem „Pątki z UTK” organizowane są od grudnia 2015. Uczestniczą w nich pracownicy Departamentu Nadzoru oraz Oddziałów Terenowych. W ich trakcie tych poruszane były zagadnienia dotyczące m. in. interpretacji przepisów prawa, nieprawidłowości wykazanych podczas kontroli czy zasad nadzoru nad pracą komisji kolejowych.

Istotnymi kwestiami poruszanymi na spotkaniach były zagadnienia dotyczące np. Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem (SMS) w przedsiębiorstwach kolejowych czy roli pełnomocnika ds. przewozu towarów niebezpiecznych. Wśród omawianych zagadnień znalazły się też kwestie zasad wprowadzania wyrobów kolejowych na rynek, utrzymania pojazdów czy licencji maszynisty.

Jesteśmy otwarci na wszystkich korzystających z usług kolei, nie tylko związanych z nią zawodowo. Chcemy podzielić się swoją wiedzą, wyjaśniać wątpliwości i pomagać rozwiązywać problemy. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniach „Piątki z UTK” również w tym roku – wciąż pozostajemy do państwa dyspozycji – zapewnia Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Z uwagi na duże zainteresowanie spotkaniami zachęcamy do umawiania się na wizyty indywidualne w ramach spotkań z cyklu „Piątki z UTK”. Na stronie internetowej Urzędu zamieściliśmy formularz, dzięki któremu każdy zainteresowany może zarezerwować termin swojej wizyty.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *