Koleje Śląskie odwołują alarm smogowy

Od jutra (sobota) przestaje obowiązywać możliwość darmowego korzystania z pociągów Kolei Śląskich wprowadzona w związku z przekroczonymi normami jakości powietrza w naszym województwie. Poniżej pełna treść komunikatu śląskiego przewoźnika w tej sprawie.


W związku z prognozowaną poprawą jakości powietrza w naszym regionie, akcja związana z bezpłatnymi przejazdami naszymi pociągami 4 lutego zostaje wstrzymana.

Z możliwości bezpłatnych przejazdów pociągami KŚ można korzystać do końca 3 lutego (przez cały piątek). Podczas kontroli biletów wystarczy okazać ważny dowód rejestracyjny wydany na swoje imię i nazwisko oraz dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (np. prawo jazdy, dowód osobisty). Na podstawie tych dokumentów każdy kierowca może zabrać ze sobą bezpłatnie dwie osoby towarzyszące.

Możliwość skorzystania z bezpłatnych przejazdów zostanie wznowiona w przypadku ponownego przekroczenia norm jakości powietrza. O takiej sytuacji będziemy informować na naszej stronie internetowej w osobnych komunikatach.
Dziękujemy wszystkim podróżnym, którzy w tym dniu zdecydowali się zamienić samochód na pociąg, przyczyniając się tym samym do walki ze smogiem w naszym regionie.

2 komentarze

  1. W związku z prognozowana poprawą…. no naprawdę śmieszne, zamiast naprawdę walczyć ze smogiem i świadomością Polaków i wprowadzić np. na tydzień darmowe koleje, to raz się wprowadza potem odwołuje, potem zaś wprowadza, a ludzie i tak dowiadują się po fakcie. Z taka polityka to sorry, ale my to powietrze jeszcze pogarszamy… no cóż, dobre zmiany

    1. Raczej o coś innego chodzi. Po prostu władze wojewódzkie nie maja ochoty fundować obywatelom darmowej komunikacji na weekend. Zwłaszcza chodzi o kierunek górski

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *