Zaskakujący wynik przetargu na przegląd SA 138

Wczoraj, 30 stycznia 2017 roku, Koleje Śląskie rozstrzygnęły przetarg na świadczenie usługi przeglądu trzeciego poziomu utrzymania spalinowego zespołu trakcyjnego serii SA 138 o nr 005. Wynik postępowania przetargowego jest niemałym zaskoczeniem.


Jak informowaliśmy na początku miesiąca, w przetargu na wykonanie usługi przeglądu na poziomie P3, oferty złożyły dwie firmy: producent pociągu, czyli NEWAG S.A. oraz Serwis Pojazdów Szynowych ASO Piotr Mieczkowski.

Tańsza okazała się propozycja firmy z Łochowa, i to właśnie Serwis Pojazdów Szynowych wykona usługę przeglądu jednostki SA 138. Przypomnijmy, że powyższa usługa została wyceniona na 848 700 złotych brutto.

To kolejne zaskakujące rozstrzygnięcie przetargu, dotyczącego utrzymania pociągów Kolei Ślaskich. W poprzednim roku, ZNTK Mińsk Mazowiecki podjął się modernizacji dwóch jednostek 14WE, których producentem jest NEWAG S.A. Tym razem, pociąg wyprodukowany przez firmę z Nowego Sącza trafi w ręce Serwisu Pojazdów Szynowych ASO Piotr Mieczkowski.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *