Współwłaściciel to też właściciel

Foto. Internet

Po publikacji informacji o dzisiejszej możliwości podróżowania pociągami Kolei Śląskich za darmo za okazaniem dowodu rejestracyjnego własnego pojazdu, zostaliśmy zasypani pytaniami, czy osoba wpisana do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciel pojazdu podróżuje dzisiaj pociągami KŚ na tych samych prawach jak osoba figurująca w dokumencie jako właściciel pojazdu? Odpowiadamy. Tak, współwłaściciel może korzystać z dzisiejszych w KŚ z tych samych przywilejów co główny właściciel samochodu.


Konsultowaliśmy ten fakt zarówno w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego jak i w Kolejach Śląskich i odpowiedź jest jednoznaczna. Osoba figurująca w dowodzie rejestracyjnym jako współwłaściciel pojazdu korzysta z dzisiejszej możliwości darmowego jeżdżenia pociągami KŚ w takim samym zakresie jak główny posiadacz samochodu.

Zapytaliśmy, mimo wczesnej pory, również znajomych z KŚ obsługujących na pokładach pociągów pasażerów naszych pociągów, którzy jednoznacznie potwierdzili, że podczas dzisiejszych kontroli biletów spotkali wiele osób, które postanowiły zrezygnować z jazdy samochodem i przesiąść się do pociągu.

Jak widać jednak sprawa notorycznego zanieczyszczenia powietrza w naszym regionie robi się coraz poważniejsza i niepookojąca, dlatego dzisiejsze informacje na naszym portalu będą poświęcone wyłącznie temu tematowi.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *