Radni z Cieszyna chcą uniwersytetu

Tego budynku już nie ma, a wszystko wskazuje, że będzie tu za to nowy przystanek kolejowy

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Cieszynie miejscowi radni jednomyślnie uchwalili wniosek, w którym w pełni popierają koncepcję budowy kolejowego przystanku osobowego Cieszyn Uniwersytet w ramach planowanej rewitalizacji linii nr 190.


W porządku obrad XXIX zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Cieszynie, mającej miejsce w czwartek, punkt nr 9 porządku obrad brzmiał następująco: „Stanowisko w sprawie wniosku o podjęcie stanowiska popierającego inicjatywę Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie zmierzającą do powstania na terenie miasta Cieszyna przystanku Cieszyn – Uniwersytet w ramach projektowanej rewitalizacji linii kolejowej nr 190”. Okazało się, że wszyscy radni widzą potrzebę budowy nowego przystanku kolejowego na mapie miasta i jednomyślnie poparli dążenia jego utworzenia.

To kolejny krok do realizacji planów nie tylko cieszyńskiej uczelni ale i realnego zapotrzebowania mieszkańców. Pisaliśmy i my już kilkanaście razy o tym, jak ten przystanek kolejowy przy ul. Brodzińskiego jest Cieszynowi potrzebny. To świetnie, że to nie tylko nasz punkt widzenia, ale również ten oficjalny, czyli urzędowy.

Przypomnijmy, że rewitalizacja linii kolejowej nr 190 jest obecnie w fazie zbierania dokumentacji przedprojektowej. Zadanie prowadzone jest przez polsko-hiszpańskie konsorcjum „Idom”. Jej prace mają zostać zakończone na początku przyszłego roku, gdu zostanie ogłoszony przetarg na projekt, wycenionej na niemal 300 milionów złotych, rewitalizacji linii kolejowej na odcinku Bronów – Bieniowiec – Skoczów – Goleszów – Cieszyn/Wisła Głębce.

2 komentarze

  1. Konieczne jest powstanie łącznicy omijającej stację Goleszów.Bezpośrednie pociągi Cieszyn -Wisła byłyby znakomitym odciążeniem zakorkowanych dróg.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *