Koleje Śląskie: Ludzie w drodze

Nie jest to rzecz wielce medialna, ale z racji charakteru naszego portalu jak najbardziej godna odnotowania i, ponadto, jesteśmy tym ludziom to winni, choćby z racji naszych zobowiązań. Bieżący tydzień wszystkim pracownikom działu administracyjnego i zarządzającego Kolei Śląskich kojarzy się z tylko jednym słowem. Przeprowadzka.


Setki pudeł, folii i jeszcze innych worków i pojemników- jedni to lubią, bo to początek nowego rozdziału w życiu, inni nie znoszą, choćby z racji niewygody z tym związanej. Nie wiemy jak utożsamiają sobie te dni pracownicy Kolei Sląskich, szczególnie działów administracyjnych i kadry zarządzającej, bo to ich rzecz dotyczy najbardziej. W każdym razie, od kilkudziesięciu godzin trwają przenosiny Kolei Śląskich z biur przy ul Wita Stwosza i Kościuszki, do pomieszczeń w byłej siedzibie Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych przy ulicy Raciborskiej w Katowicach,

Od kilku miesięcy pisaliśmy, najpierw o staraniach ludzi z zarządu śląskiego przewoźnika o przejęcie tych obiektów, które zostały w spadku po byłej (przepraszamy – byłym) ŚZPR. Potem, informowaliśmy, że stronom udało się porozumieć. Pisaliśmy także o podpisaniu stosownej umowy w Przewozami Regionalnymi w związku z zaistniałą sytuacją. Braliśmy też potem udział w pierwszym rozkładowym wjeździe pociągu KŚ na teren zaplecza technicznego przy ulicy Raciborskiej. Od kilkunastu tygodni to właśnie tam mieści się główna baza taborowa śląskiego przewoźnika.

Teraz za pociągami na Raciborskiej w odnowionych i wyremontowanych pomieszczeniach zaczynają pojawiać się ludzie. Wiemy, że po przeprowadzce jest już dział marketingu, któremu dziękujemy za zdjęcia z operacji. Prędzej czy później, przenosiny czekają kolejne piony KŚ. Z tego, co do nas dociera, to ludzie z zarządu, niczym kapitanowie na statkach, mają pomieszczenia przy Wita Stwosza opuścić jako ostatni. Prawdopodobnie w sobotę. Jedynym działem, który zostanie nadal w „starych” biurach przy ulicy W. Stwosza jest Dział Handlowy KŚ. Stanie się tak z powodów, których nie znamy. Bo o to nie pytaliśmy. Ponadto, o czym niżej, nadal będzie znajdował się tam punkt rzeczy znalezionych

Oficjalnie, przeprowadzka ma zakończyć się do 1 lutego, choćby z racji zmian teleadresowych jakie zajdą w związku z zaistniałą sytuacją. Na koniec zamieszczamy informację działu prasowego KŚ, związaną z tym faktem.

Komunikat Kolei Śląskich

W związku z przeprowadzką do nowej siedziby, 1 lutego 2017 r. adres korespondencyjny Kolei Śląskich ulegnie zmianie.

Z początkiem lutego nasz nowy adres to: Koleje Śląskie Sp. z o.o., ul. Raciborska 58, 40-074 Katowice. Taki sam adres będzie obowiązywał przy wystawianiu faktur. NIP, KRS i inne dane pozostają bez zmian.

Punkt rzeczy znalezionych będzie się nadal znajdował przy ul. Wita Stwosza 7. Przypominamy, że wszystkie informacje w tym zakresie można uzyskać, dzwoniąc pod numer +48 727 030 051 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00).

4 komentarze

  1. To Wam odpowiem, czemu dział handlowy został na Wita Stwosza. Biurokracja tak się rozrosła w KŚ, że w budynku administracyjnym byłego ŚZPR się nie mieszczą.

  2. Zwracam uwagę że w ŚZPR części działów nie było wyłącznie dlatego że były scentralizowane dla całych PR’ów, a siedziby miały w Gnieźnie, Olsztynie, Poznaniu i Warszawie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *