Tramwaje Stadlera pojadą do Ostrawy

wiz. Stadler

Stadler wygrał przetarg na zaprojektowanie i wykonanie 40 tramwajów dla przedsiębiorstwa Dopravní podnik Ostrava a.s. (DPO), operatora komunikacyjnego w Ostrawie. Całkowita wartość kontraktu wynosi 45 mln franków szwajcarskich. Tramwaje zostaną zaprojektowane i wybudowane w oddziale Stadlera w Pradze. Jest to pierwsze zamówienie tramwajów szwajcarskiego producenta dla Czech.Kontrakt na dostawę 40 tramwajów, dostosowanych do potrzeb DPO, został podpisany w Ostrawie przez Daniela Morys, dyrektora generalnego Dopravní podnik Ostrava a.s., i Petera Jenelten, wiceprezesa wykonawczego ds. marketingu i sprzedaży Stadlera. Kontrakt pomiędzy DPO a Stadlerem obejmuje dostawę 30 + 10 dwuczłonowych niskopodłogowych tramwajów jednokierunkowych. Tramwaje będą bazować na sprawdzonej konstrukcji Tango, ale zostaną przystosowane do unikalnych wymagań DPO w Ostrawie.

Jestem bardzo zadowolony z wyniku przetargu i wierzę, że szwajcarska jakość nowych tramwajów w Ostrawie przyniesie wyższy komfort podróżowania, którego naprawdę się spodziewamy, a nasi pasażerowie będą zadowoleni z nowych tramwajów – podkreśla Daniel Morys, dyrektor generalny Dopravní Podnik Ostrava a.s.

Jesteśmy dumni, że mamy możliwość dostarczenia pierwszych tramwajów do Czech i nie możemy się doczekać, aby zapewnić pasażerom w Ostrawie wysokiego komfortu i przyjemności z jazdy – dodaje Peter Jenelten, wiceprezesa wykonawczego ds. marketingu i sprzedaży Stadlera.

Dwuczłonowe tramwaje dla Ostrawy mają 24,9 metrów długości, 2,5 metra szerokości i 3,6 metra wysokości. Oferują one 61 miejsc siedzących a łącznie pomieszczą 188 pasażerów. Pojazdy w całości niskopodłogowe są wyposażone w cztery pary szerokich drzwi, umożliwiających szybkie wsiadanie i wysiadanie oraz w rampę dla wózków inwalidzkich. Tramwaje są w pełni klimatyzowane a ich maksymalna prędkość to 80 km/h. Pierwszy tramwaj dla Ostrawy zostanie ukończony w marcu 2018 roku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *