Kolejne prace na LK 140 i LK 158

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na prace budowlane na liniach kolejowych nr 140 i 158, na odcinku Rybnik – Chałupki. Będą to kolejne prace na wspomnianych liniach. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, kiedy powinna zakończyć się wciąż trwająca inwestycja z poprzedniej perspektywy unijnej.


Jak udało nam się ustalić, do końca stycznia powinien ostatecznie zakończyć się remont linii kolejowej nr 158, wykonywany przez firmę Rubau. Problemem dla wykonawcy inwestycji jest podłączenie zasilania do urządzeń sterowania samoczynną sygnalizacją przejazdową. W przyszłym miesiącu, pociągi Kolei Śląskich i PKP Intercity powinny już przejeżdżać przez problematyczne przejazdy z pełną prędkością, która wynosić będzie 80km/h.

Tymczasem zakres kolejnego zamówienia ogłoszonego przez zarządcę infrastruktury, obejmuje wymianę toru nr 3 w stacji Olza, wymianę trzech rozjazdów, budowę platform dla osób niepełnosprawnych na stacji Rybnik Towarowy, szereg prac przy urządzeniach sterowania ruchem i przejazdowych oraz prace w budynku nastawni w Wodzisławiu.

Jedyny kryterium oceny złożonych ofert będzie cena. Chętnych na wykonanie zadania poznamy 24 stycznia 2017 roku.

2 komentarze

  1. A jak z pracami na odcinku Kędzierzyn Koźle – Nędza, oraz Chałupki – Krzyzanowice (pow. raciborski)?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *