14WE już w barwach Kolei Śląskich

Fot. Kamil Wasilewski

Już niedługo na śląskie tory wrócą składy 14WE, które przechodzą w Mińsku Mazowieckim przegląd czwartego poziomu utrzymania. W ramach przeglądu i dodatkowo wykonanych prac, jednostki Kolei Śląskich zyskają toaletę, nowy system informacji pasażerskie i co najbardziej rzuca się w oczy – malaturę śląskiego przewoźnika.


Wykonania usługi przeglądu czwartego poziomu utrzymania wraz z dodatkowymi pracami podjął się ZNTK Mińsk Mazowiecki, co było sporym zaskoczeniem. Bardzo rzadko bowiem zdarza się, by pociągi utrzymywała firma, która nie jest ich producentem. W tym przypadku, NEWAG S.A., czyli producent jednostek 14WE, w ogóle nie wystartował w przetargu na modernizację swojej jednostki.

Jak udało nam się ustalić, według pierwotnych założeń pociąg Kolei Śląskich powinien być już na Śląsku. Terminu dotrzymać się nie udało, jednak sądząc po zdjęciach, jednostka jest coraz bliżej powrotu do służby na śląskich trasach. Kiedy do tego dojdzie?

Myślę, że od lutego jednostka będzie już na naszych torach – powiedział nam Dariusz Pękosz, Wiceprezes Kolei Śląskich.

Jak pisaliśmy już wcześniej, zmodernizowane jednostki 14WE będą obsługiwać kursy na liniach S31 Katowice – Oświęcim i S8 Katowice – Tarnowskie Góry – Lubliniec.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

* Fot. Przemysław Gajewski

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *