Nowa forma zakupu biletu w KŚ

Dostawca wygodnej aplikacji do sprzedaży biletów – firma SkyCash – dołącza do grona partnerów Kolei Śląskich. Dla pasażerów przewoźnika oznacza to szósty, nowoczesny kanał sprzedaży.


SkyCash to popularny system płatności przez telefon komórkowy. Korzysta z niego wielu operatorów transportu publicznego. Od dzisiaj taką możliwość mają również pasażerowie Kolei Śląskich.

Będzie to szósty kanał sprzedaży naszych biletów. Do możliwości zakupu biletu przez Internet, w kasie i biletomacie, w tzw. „Punkcie na mieście” oraz u konduktora w pociągu powraca po krótkiej przerwie kolejna – możliwość zakupu biletu przez telefon komórkowy. Dzięki prostej aplikacji zniknie konieczność noszenia przy sobie gotówki, czy szukania punktu sprzedaży biletów. Nawiązanie współpracy ze SkyCash to jedno z działań służących zwiększaniu mobilności i intuicyjności naszych kanałów sprzedaży – powiedział Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Obecnie za pomocą aplikacji SkyCash można kupić bilety jednorazowe Kolei Śląskich, ale trwają prace nad wdrożeniem do sprzedaży także innych biletów, które znajdują się w ofercie przewoźnika.

– SkyCash to sprawdzone rozwiązanie, doskonale uzupełniające pozostałe kanały sprzedaży. Naszą aplikację doceniają też sami podróżni, którzy mają dzięki niej stały dostęp do biletów. Mogą kupować je nawet na chwilę przed odjazdem pociągu – mówi Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash..

Aby korzystać z aplikacji SkyCash wystarczy jedynie ją pobrać na swój telefon komórkowy (jest ona dostępna w wersjach dla różnych systemów operacyjnych jak Android, Windows Phone czy iOS). Podczas kontroli w pociągu wystarczy pokazać zakupiony bilet na ekranie telefonu – konduktor odczyta go z ekranu za pomocą specjalnej aplikacji kontrolerskiej.

Więcej na temat aplikacji SkyCash można znaleźć na stronie: http://www.skycash.com/ oraz na stronie Kolei Śląskich: www.kolejeslaskie.com.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *