Coraz bliżej debiut „nowego” Helmuta

Fot. Tramwaje Śląskie

Modernizacja wagonu z rodziny Pt, prowadzona przez spółkę Tramwaje Śląskie, jest uważnie śledzona przez tramwajowych pasjonatów. Pierwsze zdjęcie odświeżonego Helmuta – bo tak nazywane są, cieszące dużą popularnością pojazdy, wywołały wiele komentarzy. Jednym się podoba się bardziej, innym mniej. Kiedy „nowy” Helmut wyjedzie na trasy?


Jak udało nam się ustalić, prace modernizacyjne przy pierwszym wagonie nadal trwają, choć już są w bardzo zaawansowanej fazie. Po ich zakończeniu rozpoczną się testy i jazdy techniczne.

Nie chcę tu deklarować konkretnych dat, jeśli wagon będzie gotowy do jazdy, to rozpoczniemy przejazdy techniczne. Liczymy, że ze wszystkim będziemy gotowi do końca I kwartału br. – powiedział nam Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Warto podkreślić, że trwają już prace nad drugim wagonem w tym samym zakresie modernizacji. Czy wszystkie Helmuty zostaną zmodernizowane?

Planujemy, że jeszcze kilka wagonów przejdzie podobne zabiegi, a część zostanie jeszcze na jakiś czas dwukierunkowa. Na pewno przy okazji testów pierwszego wagonu, nasi specjaliści będą bardzo wnikliwie sprawdzać, jak działają poszczególne podzespoły i będą wyciągać wnioski. Jeśli wyniknie z nich, że trzeba będzie wprowadzić jakieś zmiany, na pewno takowe zostaną wprowadzone – wyjaśnia Andrzej Zowada.

Jak podkreślił rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie, modernizacja drugiego wagonu z rodziny Pt postępuje zgodnie z projektem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *