Taborowe plany Tramwajów Śląskich

Zakup przynajmniej 44 nowych tramwajów – tak kształtują się plany taborowe spółki Tramwaje Śląskie. Spółka jest w trakcie pozyskiwania środków z Unii Europejskiej, które pozwolą na realizację kolejnego projektu modernizacyjnego infrastruktury tramwajowego na terenie GOP. W jego ramach nie zapomniano też o zakupach nowego taboru.


O planach taborowych Tramwajów Śląskich, informowaliśmy na łamach naszego portalu już kilkukrotnie. Jak się okazuje, zarząd spółki powołał specjalny zespół przetargowy, który pracuje nad specyfikacją zamówienia.

Powołany przez Zarząd Spółki zespół przetargowy przygotowuje specyfikację istotnych warunków zamówienia dla przetargu na zakup nowych tramwajów. W ramach tego Projektu chcemy kupić nie mniej niż 44 nowe tramwaje. Jakie będą to modele i jacy producenci – to rozstrzygnie przetarg, który Spółka ogłosi – wyjaśnił Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Potoki pasażerskie na liniach tramwajowych są różnorodne. Na niektórych liniach jeździ bardzo dużo ludzi, na innych mniej. Wszystko to sprawia, że spółka potrzebuje tramwajów o rożnej długościach. Jakie pojazdy trafią do spółki w ramach planowanego przetargu?

– Planujemy zakup trzech różnych typów tramwajów – długich, średnich i krótkich, ze względu na to, iż właśnie takie są potrzeby taborowe Spółki – potwierdził rzecznik.

Wiemy już, jaki typ pojazdów planują zakupić Tramwaje Śląskie. Pozostaje pytanie, kiedy?

Analizujemy, w jakim czasie najkorzystniej będzie ogłosić przetarg, biorąc pod uwagę aktualną sytuację na rynku producentów taboru tramwajowego. W tej chwili jeszcze nie mogę konkretnie określić, kiedy ten przetarg zostanie ogłoszony – dodał Andrzej Zowada.

Pozostaje więc czekać i uważnie śledzić komunikaty związane ze spółką Tramwaje Śląskie. Jeśli tylko zapadną jakieś decyzje, to oczywiście poinformujemy o tym na łamach naszego portalu.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *