Dwie oferty w gliwickim przetargu

Fot. PKM Gliwice

Pod koniec listopada ubiegłego roku, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach ogłosiło przetarg na zakup dziewięciu nowych, niskopodłogowych autobusów komunikacji miejskiej. W zeszłym tygodniu poznaliśmy oferentów. W postępowaniu udział biorą dwie firmy: Solaris Bus & Coach oraz MMI Sp. z o.o.


Warto zaznaczyć, że jest to już trzecie podejście gliwickiego przewoźnika do zakupu nowych autobusów. W dwóch poprzednich, unieważnionych przetargach, złożone oferty przekraczały budżet zamawiającego. Jak będzie tym razem?

W postępowaniu przetargowym na dostawę dziewięciu nowych autobusów wpłynęły dwie oferty:

  1. MMI Sp. z o.o. Zbyszewo – 9 564 480 zł brutto,
  2. Solaris Bus & Coach – 9 830 160 zł brutto.

MMI zaoferowało pojazd Bredmenarinibus City Mood, a firma z Bolechowa, dobrze wszystkim znanego Solarisa Urbino 12.PKM Gliwice na zamówienie planuje przeznaczyć 9 409 500 złotych brutto.

Wygląda więc na to, że po raz kolejny złożone oferty nie mieszczą się w budżecie zamawiającego. Jaką decyzję podejmie gliwicki przewoźnik tym razem? Przekonamy się niedługo.

Warto również nadmienić, że 9 grudnia 2016 roku, na zajezdnię przewoźnika zaczęły docierać pierwsze nowe Solarisy Urbino 18, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *