Kilka słów o drogach

Fot. Internet

Jedną z nowości na naszym portalu w bieżącym roku będzie na przykład to, że od czasu do czasu zajrzymy również  na drogi naszego województwa, by przekazać Wam najważniejsze informacje dotyczące infrastruktury drogowej. Pierwsza próbka dzisiaj o 17.


Prosimy o nie wyciąganie zbyt pochopnych wniosków z planowanej publikacji, że zamierzamy zdradzić naszą pasję na rzecz asfaltu. Nic z tego. Kolej jest i będzie dla nas numerem 1. Niemniej nie można patrzeć obojętnie na to, co dzieje się w infrastrukturze drogowej wokół nas. Dlatego zdecydowaliśmy się, że co jakiś czas będziemy zaglądać na drogi województwa śląskiego, by przekazywać wiadomości dotyczące tego, co zmienia się w tej materii na lepsze.

Niemniej, informujemy, że w pierwszym artykule z tego cyklu pt. „Szybciej przez Rybnik i do centrum GOP” również znajdziecie kilka słów o planach zmian w infrastrukturze kolejowej w rejonie Rybnika. Miłej lektury!

One comment

  1. Powiem tak, jeśli chcą Państwo informować na portalu o drogach pod kątem poszerzania oferty transportu zbiorowego to jestem za.
    Problem jednak w tym, że w tym kraju buduje się drogi głównie pod motoryzację indywidualną. Popatrzmy tylko na ilość reklam ofert koncernów motoryzacyjnych. Jesteśmy nimi wprost zalewani. A transport zbiorowy, kto go reklamuje? Jak uruchamiano Pendolino to puszczano fajną reklamę, ale na krótko. A czy nie przydałaby się okresowa reklama oferty np. KŚ? Pytanie tylko kto za nią zapłaci.
    Marzy mi się rzeczywistość w której osiedla mieszkaniowe nie są zastawione tysiącami aut, ponieważ auta te stoją w podziemnych i piętrowych parkingach, które sfinansować pomogły bogate koncerny motoryzacyjne. Przestrzeń wokół budynków jest dla ludzi. Do wewnątrz osiedli mogą dojechać ciche czyste autobusy i dowieść pasażerów prawie pod drzwi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *