W stanie hibernacji

Jeden pociąg odwołany, niektóre opóźnione o ok. 10 – 20 minut. Autobusy i tramwaje kursują podobnie. Zdarzają się problemy wynikające z drastycznego spadku temperatury, jednak o paraliżu komunikacyjnym w naszym regionie nie można mówić.


Od kilkunastu godzin w naszym regionie panują siarczyste mrozy. To dla przewoźników i pasażerów zawsze trudny okres. Na bazie wszelkich dostępnych komunikatorów udało się nam ustalić, że komunikacja zbiorowa funkcjonuje u nas poprawnie, choć pewne niedogodności, jak zawsze w takich sytuacjach będą się zdarzać. Jeśli ktoś zmuszony jest do korzystania z komunikacji publicznej w obrębie województwa śląskiego, to może to czynić bez obaw.

O baczniejsze sprawdzanie informacji na temat bieżącego ruchu pociągów apelujemy do tych, którzy zamierzają korzystać z połączeń dalekobieżnych. Tutaj opóźnienia są większe i występują praktycznie na wszystkich kierunkach prowadzących z Katowic w głąb kraju.

Od jutra mróz ma zacząć „odpuszczać”, ale, póki co, ludzie z naszej redakcji, podobnie jak wielu innych instytucji, pozostaną w stanie hibernacji, by wrócić do Was z kolejnymi publikacjami już w poniedziałek.

2 komentarze

  1. Dzisiaj jechałem z Katowic do Gliwic 0 11:17. Niestety pociąg KŚ spóźnił się ok. 1h. Na moje pytanie „dlaczego?” usłyszałem że kłopoty tego składu zaczęły się wcześniej w drodze z Gliwic do Częstochowy na skutek 40 minut postoju w Chorzowie Batorym gdzie „zmroziło” rozjazdy. Czyli znowu PLK?

  2. Pogoda przetestowała odporność transportu zbiorowego na solidny mróz. Z Państwa informacji wynika, że test na krótkim dystansie (kilka dni) wypadł pozytywnie. Oby tak dalej.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *