W stanie hibernacji

Jeden pociąg odwołany, niektóre opóźnione o ok. 10 – 20 minut. Autobusy i tramwaje kursują podobnie. Zdarzają się problemy wynikające z drastycznego spadku temperatury, jednak o paraliżu komunikacyjnym w naszym regionie nie można mówić.


Od kilkunastu godzin w naszym regionie panują siarczyste mrozy. To dla przewoźników i pasażerów zawsze trudny okres. Na bazie wszelkich dostępnych komunikatorów udało się nam ustalić, że komunikacja zbiorowa funkcjonuje u nas poprawnie, choć pewne niedogodności, jak zawsze w takich sytuacjach będą się zdarzać. Jeśli ktoś zmuszony jest do korzystania z komunikacji publicznej w obrębie województwa śląskiego, to może to czynić bez obaw.

O baczniejsze sprawdzanie informacji na temat bieżącego ruchu pociągów apelujemy do tych, którzy zamierzają korzystać z połączeń dalekobieżnych. Tutaj opóźnienia są większe i występują praktycznie na wszystkich kierunkach prowadzących z Katowic w głąb kraju.

Od jutra mróz ma zacząć „odpuszczać”, ale, póki co, ludzie z naszej redakcji, podobnie jak wielu innych instytucji, pozostaną w stanie hibernacji, by wrócić do Was z kolejnymi publikacjami już w poniedziałek.

2 komentarze

  1. Dzisiaj jechałem z Katowic do Gliwic 0 11:17. Niestety pociąg KŚ spóźnił się ok. 1h. Na moje pytanie „dlaczego?” usłyszałem że kłopoty tego składu zaczęły się wcześniej w drodze z Gliwic do Częstochowy na skutek 40 minut postoju w Chorzowie Batorym gdzie „zmroziło” rozjazdy. Czyli znowu PLK?

  2. Pogoda przetestowała odporność transportu zbiorowego na solidny mróz. Z Państwa informacji wynika, że test na krótkim dystansie (kilka dni) wypadł pozytywnie. Oby tak dalej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *