Kolejna czterdziestka dla Katowic

Najnowsze autobusy dostarczył Solaris. Czy tym razem będzie podobnie?

Jeszcze w ostatnich dniach 2016 roku, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach ogłosiło przetarg na dostawę 40 sztuk fabrycznie nowych ekologicznych autobusów miejskich, niskopodłogowych jednej marki. To kolejny etap projektu unowocześnienia parku taborowego przewoźnika.


Ledwo zakończyła się dostawa 30 nowych autobusów, w ramach przetargu ogłoszonego w zeszłym roku, a już Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach wystartowało z kolejnym projektem zakupowym. Tym razem przewoźnik chce nabyć 5 sztuk autobusów przegubowych o długości od 17,50 metra do 18,75 metra, oraz 35 pojazdów jednoczłonowych o długości od 11,80 metra do 12.15 metra.

Nowe autobusy wyposażone będą w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, ładowarki USB (6 sztuk w autobusach jednoczłonowych i 10 sztuk w przegubowych), system informacji pasażerskiej, a dodatkowo pojazdy będą przygotowane do instalacji urządzeń ŚKUP.

Kryteria udzielnie zamówienia stanowić będą:

  • cena – 60%,
  • ocena właściwości techniczno-eksploatacyjnych – 40%.

Ostatnie przetargi ogłaszane przez PKM Katowice, padały łupem firmy Solaris Bus & Coach. Czy tym razem będzie podobnie? Przekonamy się 9 lutego 2017 roku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *