Pierwsza próba zaliczona

Uruchomione przez Koleje Śląskie specjalne pociągi nocne okazały się skutecznym rozwiązaniem na szybki i bezpieczny powrót do domu z wielkiej imprezy sylwestrowej organizowanej w nocy z soboty na niedzielę w centrum Katowic.


Przypomnijmy, ze nasz przewoźnik uruchomił połączenia z Katowic w trzech różnych kierunkach, chcąc ułatwić uczestnikom zabawy sylwestrowej organizowanej pod katowickim Spodkiem wydostanie się z centrum miasta. Kilka minut po godzinie 1 specjalnie podstawione na dworzec w Katowicach pociągi pojechały z pasażerami w kierunku Zawiercia, Gliwic i Tychów Lodowiska. Wszystkie pełne i, jak się potem okazało, wszystkie punktualne.

Cieszą mnie dwie rzeczy. Pierwsza to fakt, że specjalne kursy cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem podróżnych, a druga, to taka, że wszystko zadziałało jak należy od strony technicznej i rozwieźliśmy pasażerów którzy nam zaufali, szybko i sprawnie – powiedział Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich

2 komentarze

  1. No szkoda tylko, że w stronę Rybnika szacowne Koleje Śląskie nie pomyślały nawet o wzmocnieniu składu i ludzie jechali jak sardynki pociągiem nr 94629 (wyjazd o godz. 4:16 z Katowic).

  2. Tak zgadzam się napełnienie opisywanego składu do Bohumina z 4:16 było większe niż poszczególnych kursów specjalnych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *