Autobusy na chwilę na starych śmieciach

Tutaj kilka lat temu parkowały autobusy oczekujące na odjazd z Cieszyna.

Rozpoczęła się przeprowadzka dworca autobusowego w Cieszynie. Obsługa podróżnych przenoszona jest z placu przy ulicy Hajduka, na znajdujący się po drugiej stronie ulicy Bobreckiej parking, ten, na którym w przyszłości ma powstać galeria handlowa. Autobusy rozpoczną kursowanie z tego miejsca, od niedzieli, 1 stycznia 2017.


Nowe miejsce ma charakter tymczasowy. Wszystko za sprawą postępującej budowy zintegrowanego centrum przesiadkowego, właśnie na placu przy ulicy Hajduka. Stąd wystąpiła konieczność niemal całkowitego wstrzymania ruchu kołowego na czas realizacji inwestycji.

Paradoksalnie, jeszcze kilka lat temu, dokładnie w tym miejscu, gdzie dziś zamontowano wiaty dla podróżnych, znajdował się dworzec autobusowy w mieście nad Olzą. Można powiedzieć, że od niedzieli komunikacja autobusowa wróci na stare „śmieci”, jednak warto pamiętać, że stan ten będzie trwał tylko do momentu oddania do użytku nowoczesnego centrum przesiadkowego przy ul. Hajduka, co planowane jest na koniec listopada przyszłego roku.

One comment

  1. Musieli się dogadać z właścicielem terenów po byłym PKSie,z tego wniosek że galerii w tym roku nie będzie,niemożliwością by było zmieścić się teraz na tym placu z ciężkim sprzętem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *