Dworzec w Piekarach Śląskich gotowy

Fot. UM Piekary Śląskie

Zakończyła się jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Piekarach Śląskich. W piątek, 23 grudnia, do dyspozycji pasażerów oddany został nowoczesny dworzec autobusowy zlokalizowany na osiedlu Wieczorka.


Budowa dworca ruszyła w lipcu ubiegłego roku. Niestety prace przy przebudowie trochę się przeciągały, przez co na wykonawcę nałożono kary umowne. Koszt całej przebudowy obiektu czyli budowy nowego budynku, poczekalni, toalet, Punktu Obsługi Klienta, oraz siedmiu nowych stanowisk postojowych dla autobusów wyniósł 3 670 000 zł.

Na razie w budynku głównym udostępniona jest poczekalnia. Punkt Obsługi Klienta KZK GOP będzie czynny od przyszłego roku, podobnie jak przygotowana strefa komercyjna. Na dworcu można już korzystać z bezpłatnej sieci wi-fi.

KZK GOP informuje, że w związku z zakończeniem przebudowy dworca autobusowego „Piekary Śląskie Os. Wieczorka Dworzec” przy ul. Papieża Jana Pawła II autobusy będą jeździły według nowej organizacji ruchu, a stary, tymczasowy dworzec ulegnie likwidacji.

Na dworcu zostało przygotowanych pięć stanowisk przystankowych, w tym cztery stanowiska do wsiadania i jedno do wysiadania oraz miejsca postojowe dla autobusów.

Stanowisko nr 1 będą obsługiwały linie autobusowe nr: 53, 73, 114, 192 i 780 w kursach do Bytomia, Chorzowa i Szarleja.

Stanowisko nr 2 będą obsługiwały linie autobusowe nr: 5, 164, 168, 185 i 860 w kursach do Katowic i Dąbrówki Wielkiej.

Stanowisko nr 3 będą obsługiwały linie autobusowe nr 53 i 105 w kursach do Bobrownik i Mierzęcic.

Stanowisko nr 4 będą obsługiwały linie autobusowe nr: 5, 192 i 780 w kursach do Tarnowskich Gór i Świerklańca.

Stanowisko nr 5 będzie wykorzystywane jako stanowisko tylko do wysiadania. Po obsłudze tego stanowiska pojazdy skierują się bezpośrednio na jedno z pozostałych stanowisk lub na stanowisko postojowe.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Fot. UM Piekary Śląskie

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *