Specjalne pociągi na Sylwestra w Katowicach

Fot. Koleje Śląskie

Z myślą o osobach świętujących Nowy Rok poza domem, Koleje Śląskie podobnie jak w zeszłym roku, uruchomią specjalne nocne pociągi. Z samych Katowic, w ciągu 10 minut w różne kierunki wyruszą trzy różne połączenia. 


Godziny pociągów z centrum Katowic zostały zaplanowane przede wszystkim z myślą o uczestnikach największej zabawy w regionie – Sylwestrowej Mocy Przebojów pod katowickim Spodkiem. Jak szacują organizatorzy, tegoroczna odsłona tej imprezy może zgromadzić ponad 60 tys. osób.

Godziny odjazdów były konsultowane m.in. z Urzędem Miasta Katowice oraz KZK GOP – po to by zapewnić jak najlepszą siatkę połączeń. Oczywiście również uczestników zabaw pod chmurką w innych miastach zachęcamy, by skorzystali z transportu kolejowego – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie.

Dla tych, którzy postanowią w tym dniu pozostawić swój samochód na parkingu pod domem, Koleje Śląskie zapewnią powrót w kierunku Tychów Lodowiska, Zawiercia oraz Gliwic. Łącznie pociągi  Kolei Śląskich zatrzymają się na 31 stacjach w 14 miejscowościach. Z tych samych miejscowości pociągi wyjadą również w kierunku przeciwnym. Szczegółowe rozkłady jazdy dla poszczególnych pociągów znaleźć można TUTAJ.

Zwolennicy dłuższej zabawy będą mogli natomiast skorzystać z porannych pociągów. 1 stycznia z Katowic pierwszy poranny pociąg do Gliwic odjedzie o 05:15, do Częstochowy o 04:45, a do Tychów Lodowiska o 04:52.

Koszty przejazdu pociągami specjalnymi w Sylwestra nie będą się różnić od taryfy obowiązującej na co dzień. Specjalnie w tym dniu w hali głównej dworca w Katowicach przez całą noc będą działać trzy kasy Kolei Śląskich. Bilety można kupować również m.in. w biletomatach.

One comment

  1. Pamiętam jak na Sylwestra chciałem dojechać do domu bo zapewniały mnie o tym trzy rozkłady jazdy autobusów rożnych firm, mimo tego nie kursowały, po skargach do wszystkich którzy są spokrewnieni koncesjami, kursami itd nikt nie widział problemu i nie przyznał sie do odpowiedzialności a tu KŚ uruchamia dodatkowe pociągi dla tych którzy mają blisko i narzekają. APEL do mieszkańców aglomeracji Śląskiej , przypomnijcie sobie kto was woź w sylwestra a nie narzekajcie że przyjechał EN 57 czy Elf 5 minut spóźniony i że bilety podrożały bo macie do wyboru także Taksówki.

    http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/9263464,bielskobiala-cieszyn-sylwester-na-przystanku-czyli-jak-nas-urzadzila-komunikacja,id,t.html

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *