Bielsko zaprezentowało nowe autobusy

Fot. UM Bielsko-Biała

W czwartek 22 grudnia 2016 roku, na terenie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego zaprezentowano 20 autobusów marki Solaris Urbino IV generacji, w tym 5 Urbino 18 i 15 Urbino 12 zakupionych w ramach projektu „Rozwój Zrównoważonego Transportu Miejskiego w Bielsku-Białej”. Symbolicznego wręczenia kluczyków kierowcom dokonali prezydent Jacek Krywult oraz dyrektor MZK Krzysztof Knapik.


W najbliższych dniach MZK otrzyma jeszcze 8 autobusów Urbino 12, a w roku przyszłym kolejne 22 autobusy. Łącznie 50 autobusów z „najwyższej półki” wzbogaci tabor MZK, zastępując wysłużone autobusy marki Ikarus i MAN. Dzisiaj zaprezentowano także samochód, zakupiony ze środków Gminy, do przewozu dzieci niepełnosprawnych do przedszkoli i placówek oświatowych.

Zakup autobusów można nazwać przełomowym i historycznym w dziejach zakładu. Nigdy wcześniej jednorazowo nie zakupiono tak dużej partii autobusów, które do końca przyszłego roku zastąpią wszystkie eksploatowane obecnie przez MZK autobusy wysokopodłogowe.

Nowe pojazdy zostały zakupione w ramach projektu „Rozwój Zrównoważonego Transportu Miejskiego w Bielsku-Białej”, który został dofinansowany w 85% ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Południowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Fot. UM Bielsko-Biała

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *