W Cieszynie ruszyła ważna budowa

Fot. Oliwier G.

Budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Cieszynie rozpoczęta. Pracownicy konsorcjum firm Instal Cymorek i Zowada już kilkadziesiąt godzin po podpisaniu umowy na realizację projektu intensywnie zabrali się do roboty i pierwsze efekty ich bytności na ulicy Hajduka są już widoczne gołym okiem.


Na początek prowadzone są prace rozbiórkowe fragmentu starego dworca kolejowego. Przy ulicy Hajduka panuje dość duży ruch, bo choć to dopiero początek, to warto pamiętać, że termin inwestycji oszacowanej na około 12 milionów złotych upływa 30 listopada przyszłego roku. Wykonawca zdaje sobie z tego doskonale sprawę.

– Decydując się na udział w przetargu znaliśmy doskonale warunki i to, czego inwestor oczekuje od wykonawcy, więc jesteśmy przygotowani bardzo dobrze do sprawnego przeprowadzenia inwestycji.  Mamy założony harmonogram prac i będziemy go konsekwentnie realizować. Wiemy też, na kiedy ma być wszystko zrobione. To nasze największe zlecenie w historii działalności , ale równie ważne jest to, jak prestiżowa i ciesząca się społecznym zainteresowaniem realizacja. Stąd nasza największa staranność, by wszystko zagrało – mówi Grzegorz Cymorek, koordynator projektu budowy cieszyńskiego węzła przesiadkowego z ramienia firmy Instal Cymorek..

Do walki o to zadanie stanęło łącznie sześć firm. Oferta konsorcjum reprezentowanego przez firmę z Pierśćca okazała się najkorzystniejsza i zgodnie z prawem o zamówieniach publicznych, cieszyński magistrat podpisał umowę na zlecenie przewidujące budowę zintegrowanego centrum przesiadkowego przy ulicy Hajduka.

To nie pierwsza nasza realizacja z czeskim partnerem, więc stosowne doświadczenie już mamy. My wyspecjalizowaliśmy się w różnego rodzaju instalacjach, pracach drogowych czy montażach kanalizacyjnych, natomiast nasz partner to fachowiec od budowy obiektów kubaturowych – dodaje G. Cymorek

Jesteśmy po słowie z wykonawcą, że co jakiś czas będziemy zaglądać na plac budowy, by na bieżąco informować jak realizowana jest ta inwestycja. Dodajmy, inwestycja w grodzie nad Olzą bardzo oczekiwana i potrzebna.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

3 komentarze

    1. Dzięki. Prezentowaliśmy już te wizualizacje ale oczywiście nie zaszkodzi opublikować je ponownie i uczynimy to z pewnością wraz z kolejnymi publikacjami na temat budowy w Cieszynie. Ale dzięki jeszcze raz za dobry pomysł

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *