Ponad 600 poszukiwaczy „Srebrnego Pociągu”

Fot. M. Senderowski

Jak informują Koleje Śląskie, ponad 600 pasażerów wzięło udział w pierwszej edycji oferty łączącej w sobie przejazd pociągiem KŚ, podróż Górnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi i zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Wśród „poszukiwaczy” srebrnego pociągu znaleźli się nie tylko mieszkańcy województwa śląskiego, ale również goście zza granicy.


W każdą niedzielę października i listopada wszyscy chętni mogli skorzystać z oferty Srebrnego Pociągu łączącego w sobie podróż pomiędzy Katowicami, Bytomiem i Tarnowskimi Górami wraz ze zwiedzaniem Zabytkowej Kopalni Srebra. Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych wspólnie z Kolejami Śląskimi oraz Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Tarnogórskiej przygotowało ofertę, w skład której wchodził przejazd pociągiem normalnotorowym, wąskotorowym oraz zwiedzanie tarnogórskich podziemi. Srebrne Pociągi dofinansowane były z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, oraz budżetów gmin Bytom i Tarnowskie Góry.

Oferta cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców województwa śląskiego, kraju, a nawet i zagranicy. Kilkukrotnie zainteresowanie „Srebrnym Pociągiem” było tak duże, że zabrakło biletów. Ogólną frekwencję Stowarzyszenie ocenia na około 90%, a biorąc pod uwagę jesienną aurę oraz pierwszą edycję tej imprezy, należy ten wynik uznać za bardzo dobry. Z okazji „Srebrnego Pociągu” Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych uruchomiło 9 par pociągów w relacji Bytom Wąskotorowy – Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra, a z przejazdów skorzystało dokładnie 604 podróżnych.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim podróżnym oraz odwiedzającym, którzy licznie skorzystali z przejazdów w ramach tegorocznej oferty „Srebrnego Pociągu”.

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych nie poprzestaje na organizowaniu przewozów pasażerskich w sezonie letnim, ale dąży również do utrzymania ruchu kolei przez cały rok. W przyszłym roku na wiosnę planowane jest uruchomienie kolejnych dodatkowych pociągów wąskotorowych, a także kontynuacja oferty „Srebrny Pociąg”.

Jak podkreślają przedstawiciele obydwu przewoźników – KŚ i SGKW, współpraca okazała się bardzo owocna i w przyszłości będzie kontynuowana. W planach na rok 2017 jest stworzenie odpowiednich skomunikowań pociągów Kolei Śląskich z pociągami wąskotorowymi SGKW, a także promowanie wspólnej turystyki kolejowej, poprzez organizację pociągów specjalnych.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *