Gliwicki dworzec już oficjalny

Dzisiaj oficjalnie został oddany do użytku wyremontowany dworzec kolejowy w Gliwicach. Mieszkańcy oraz pasażerowie mogą już w pełni korzystać ze zmodernizowanego za 156 milionów złotych przez PKP SA i PKP PLK obiektu. 


Jak zawsze w takich wypadkach nie zabrakło oficjeli. Marek Michalski, Członek Zarządu PKP SA, to najwyższy obecny w Gliwicach rangą przedstawiciel strony kolejowej, natomiast miasto reprezentował prezydent Zygmunt Frankiewicz. Nie zapomniano również o samych mieszkańcach, dla których zorganizowano wiele atrakcji.

Taka uroczystość to także możliwość prezentacji swoich usług dla potencjalnych klientów przez spółki kolejowe czy samych przewoźników Swoje stoisko, dość tłumnie oblegane przez pasażerów, mają także Koleje Śląskie (bo otwarcie ma trwać jeszcze kilkadziesiąt minut), które oddały ponadto do dyspozycji zwiedzających swoją jednostkę SA138.

Ponieważ inwestycja zbiegła się już z czasami działalności naszego portalu, więcej materiałów i zdjęć z czasów modernizacji zaprezentujemy na naszych łamach w sobotę.

 

2 komentarze

  1. Zygmunt Frankiewicz, miłośnik samochodów i planista wielopasowych arterii dla samochodów tuż pod rzeczonym dworcem? Jakoś tam nie pasuje.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *