Czwarta generacja zawitała do Gliwic

Fot. PKM Gliwice

W piątek 9 grudnia 2016 roku, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach odebrało pierwsze nowe autobusy, wyprodukowane przez firmę Solaris Bus & Coach. Do Gliwic zawitały Solarisy Urbino 18 IV generacji. W międzyczasie, przewoźnik po raz trzeci ogłosił przetarg na dostawę nowych autobusów dwunastometrowych.


Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach jest pierwszą samorządową spółką w województwie śląskim, wykonującą usługi na rzecz KZK GOP, która nabyła Solarisy czwartej generacji. Do przewoźnika trafiło już pięć Solarisów Urbino 18, które zostały oznaczone numerami 239, 240, 241, 242 i 243. Podobne pojazdy, od czerwca można spotkać na linii nr 860, obsługiwanej przez konsorcjum firm A21 i Lazar.

Nowe pojazdy, to zupełnie nowa jakość na gliwickich drogach. Są to bowiem pierwsze autobusy wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej. Oprócz tego, autobusy posiadają ładowarki USB, stojak na rower – co jest absolutną nowością, Pasażerowie o ograniczonej sprawności ruchowej mogą skorzystać z 12 siedzeń dostępnych bezpośrednio z podłogi w pierwszym członie pojazdu i 4 siedzeń w drugim członie.

W tym tygodniu PKM Gliwice spodziewa się kolejnych nowych autobusów przegubowych.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

* Fot. PKM Gliwice

4 komentarze

  1. „Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Gliwicach jest pierwszą samorządową spółką w województwie śląskim, która nabyła Solarisy czwartej generacji.” Z całym szacunkiem, a Bielsko-Biała nie należy już do Województwa Śląskiego?

    1. Mój błąd, ponieważ miałem na myśli to, ze jest to pierwsza samorządowa spółka w KZK GOP.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *