Wysoka podłoga odjeżdża do historii

Nie ma już tego budynku w tle i nie będzie już niedługo takich autobusów

Od1 stycznia 2017 roku żaden autobus wysokopodłogowy nie będzie mógł wykonywać kursów na trasach zleconych do obsługi przez KZK GOP. Oznacza to definitywny koniec tego typu pojazdów w naszym regionie.


Tak, wprowadzamy od nowego roku taki warunek dla wszystkich przewoźników. Nie będzie żadnych odstępstw. Nie zgodzimy się, by w nowym roku na zlacone przez nas trasy wyjechał choć jeden autobus wysokopodłogowy – zapewniła nas Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP.

Takie postawienie warunków przez KZK GOP dla wszystkich przewoźników oznacza m.in. to, że jeszcze przed końcem roku głownie z katowickich ulic będą musiały zniknąć bezpowrotnie, równie zasłużone, jak i wysłużone Ikarusy 280 oraz Jelcze 120, które zostaną zastąpione przez 30 nowych Solarisów pozyskanych przez PKM Katowice.

2 komentarze

  1. Chyba sobie żarty robcie?? Zakazy??!!! A co to Korea Północna?? Autobusy z lat 90tych do kasacji brawo KzkGop jesteście taką mafią że żadnego takiego dziadostwa jak tutaj to nie ma. Dno!!! Automatów nie ma, durny śkup i jeszcze swoje prawa narzucają. Zakaz bo jak nie to co mandat, ludzie na piechotę będą chodzili? Co wy jesteście w kraju totalitarnym? Ciekawe skąd teraz przewoźnicy mają brać pieniądze na nowe autobusy 30 Solarisów ma zastąpić 100 Ikarusów i Jelczy PKM Jaworzno i PKM Tychy się do was nie umywa. PKM Katowice wystawicie je na sprzedaż, na pewno Rosjanie, Ukraińcy albo jakieś kraje ze wschodu kupią te autobusy jeszcze długo pojeżdżą

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *