Łazy opuszczone przez KŚ

Już nie do Łaz, a na ulicę Raciborską trafia teraz tabor KŚ

Zakończył się kolejny etap związany nierozerwalnie z działalnością Kolei Ślaskich. Po kilku latach przewoźnik opuścił wczoraj dzierżawiona halę i bocznice w Łazach. To kolejny etap przeprowadzki taboru i zaplecza KŚ na ulicę Raciborską w Katowicach.


Hala i bocznica w Łazach była dzierżawiona od PKP przez naszego przewoźnika, praktycznie od początku funkcjonowania spółki. Tam zgrupowana była większość taboru oraz dokonywano okresowych przeglądów i doraźnych napraw.

Teraz, wraz z przejęciem byłej bazy Śląskich Zakładów Przewozów Regionalnych w Katowicach przy ulicy Raciborskiej, wszystkie te czynności, które prowadzono w Łazach będą miały wykonywane w stolicy województwa. Zresztą, nie jest już tajemnicą, że pierwsze takie przeglądy i naprawy odbywają się już właśnie tam. Stąd decyzja o rezygnacji z użytkowania z obiektu w Łazach i wczoraj pracownicy KŚ oficjalnie „oddali” klucze właścicielowi hali i bocznicy, czyli PKP S.A.

To kolejny etap przeprowadzki spółki Koleje Śląskie na ulicę Raciborską. Całkowite jej zakończenie, wraz z przenosinami pracowników z ulicy Wita Stwosza zaplanowane jest na drugą połowę stycznia przyszłego roku.

3 komentarze

  1. Tak na marginesie kto podjął się tak trudnego wyzwania jak przeprowadzka całej bazy do Katowic bo o tym się nie pisze….

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *