Bez ludzi na Zamkowej

W Cieszynie na przejeździe kolejowym na ulicy Zamkowej rozpoczął się montaż instalacji służącej możliwości zdalnego sterowania rogatkami. Nadzór nad obsługą rogatek zostanie powierzony dyżurnemu ruchu na oddalonym kilkaset metrów od przejazdu cieszyńskim dworcu. 


W ubiegłym tygodniu zostały zamontowane odpowiednie urządzenia, przywieziono już nowe słupy, na których zostaną zamontowane kamery. Jak udało nam się dowiedzieć, wszystkie prace montażowe i uruchomienie systemu mają zakończyć się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Pojawiły się jednak wątpliwości, czy montaż tych urządzeń i brak bezpośredniego nadzoru człowieka nad bezpieczeństwem w tym uczęszczanym miejscu nie wydłuży czasu zamknięcia rogatek i czasu oczekiwania na przejazd pociągów. Ulica Zamkowa to jedna z bardziej obciążonych ruchem drogowym ulic w centrum miasta i każde zamknięcie rogatek powoduje natychmiastowe wstrzymanie ruchu na sąsiadujących z przejazdem ulicami Liburnia i Frysztacką.

Od niedzieli ponadto zwiększy się częstotliwość kursowania pociągów na tym przejeździe, dlatego wraz z uruchomieniem nowej instalacji będziemy z uwagą obserwować, czy faktycznie czas zamknięcia przejazdu ulegnie wydłużeniu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *