Przybyły osiemnastki

Fot. PKM Katowice
Fot. PKM Katowice

Do bazy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Katowicach dotarło 10 autobusów przegubowych Solaris Urbino 18, stanowiących istotną część złożonego latem przez PKM zamówienia na dostawę nowych autobusów. Do Katowic dotarł już komplet pojazdów dwunastometrowych, a do pełnej realizacji kontraktu przez producenta z Bolechowa brakuje już tylko pięciu autobusów przegubowych.


Przypomnijmy, latem tego roku katowicki PKM złożył w Solaris Bus & Coach zamówienie na dostawę trzydziestu autobusów niskopodłogowych marki Solaris, z czego 15 egzemplarzy to pojazdy Solaris Urbino 12, a drugie 15 sztuk to Solaris Urbino 18. Jak nas zapewniono w siedzibie katowickiego przewoźnika, wszystkie pojazdy wyposażone zostały w ekologiczne jednostki napędowe spełniające normę emisji spalin EURO 6, klimatyzację w całym pojeździe, monitoring, ładowarki USB oraz liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Nowością będą zamontowane w pojazdach modemy Wi-Fi, które pozwolą podróżującym na darmowe korzystanie z internetu podczas jazdy.

Za kilkanaście dni, po dokonaniu wszystkich czynności rejestracyjnych i ubezpieczeniowych, nowe autobusy sukcesywnie zaczną pojawiać się na drogach, zastępując najbardziej wyeksploatowane jednostki marki Ikarus oraz Jelcz 120 MM/2, co będzie oznaczać całkowite wycofanie autobusów wysokopodłogowych z obsługiwanych przez PKM Katowice linii komunikacyjnych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *