Kiedy koniec utrudnień na odcinku Myszków – Zawiercie?

EN57 , Zawiercie
EN57 , Zawiercie
Według informacji przekazanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., utrudnienia na linii kolejowej nr 1 na odcinku Zawiercie – Myszków, występować będą przynajmniej do piątku 9 grudnia 2016 roku. To oznacza, że jeszcze przez minimum 4 dni pociągi Kolei Śląskich na linii S1 doznawać będą od kilkunastu do kilkudziesięciu minut opóźnienia.


Opóźnienia pociągów spółki Koleje Śląskie sięgają czasem nawet 35 minut. Dzieje się tak w momencie, gdy oprócz przepuszczenia innego pociągu śląskiej spółki, występuje konieczność przepuszczenia również składu PKP Intercity. Niestety, każde, nawet najmniejsze opóźnienie jednego z pociągów wpływa na punktualność kolejnych.

Pasażerom Kolei Śląskich pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość, ponieważ, jak poinformował zarządca infrastruktury, taka sytuacja będzie miała miejsce przynajmniej do najbliższego piątku.

2 komentarze

  1. Ponieważ mamy prawa rynku to można zadać pytanie, czy pasażerowie albo klienci przewoźników towarowych czujący się poszkodowanymi skutkami tych utrudnień mogą próbować egzekwować jakieś rekompensaty za poniesione szkody? Jeśli tak to od kogo?

  2. W Anglii jak najbardziej: jeżeli pociąg opóźnia się o 31-59 minut przysługuje zwrot połowy ceny bilety dla opóźnień 60 minutowych i większych przysługuje pełna rekompensata. W przypadku zakupu biletu on-line u niektórych przewoźników (np. Virgin Trains) rekompensata odbywa się automatycznie; nie trzeba składać wniosku, a pieniądze same wracają na konto.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *