A Wisła czeka dalej (Aktualizacja 21:00)

Jak na razie na stacji Wisła Uzdrowisko takich widoków brak
Jak na razie na stacji Wisła Uzdrowisko takich widoków brak

Dzisiaj pociągi do Wisły najprawdopodobniej jeszcze nie pojadą. A już na pewno nie stanie się to do godziny 18. A dalej? Zobaczymy… Na razie pociągi linii S6 kursują po „staremu”, czyli na trasie Katowice – Goleszów.


Dzisiaj, po ponad trzech miesiącach prac, miał zakończyć się remont na linii kolejowe nr 191. Pociągi do Wisły i Ustronia jednak nie ruszyły. Pierwsze ostrzeżenie, że tak fajnie nie będzie nastąpiło już wczoraj, gdy PKP PLK podała, że ktoś przywłaszczył sobie bez zgody właściciela przewody trakcyjne na tym odcinku.

Wszystko miało być naprawione do dzisiaj, do godziny 12. Pociągi do Wisły jednak nie docierają nadal. I nie wiadomo kiedy dotrą…

– Przynajmniej do godziny 18 pociągi Kolei Śląskich kursować będą na dotychczasowej trasie z Katowic do Goleszowa. Stamtąd do Ustronia i Wisły w dalszym ciągu funkcjonuje zastępcza komunikacja autobusowa – powiedziała nam Magdalena Iwańska z działu prasowego KŚ.

Po godzinie 18 w kierunku Wisły jeździ już tylko jeden pociąg. To ten o numerze 49323 wyjeżdżający z Katowic o godzinie 20.24, a mający dotrzeć do Wisły Głębce o 22.50. Sami jesteśmy ciekawi, czy uda mu się pokonać pełny rozkładowy dystans, czy też, tradycyjnie już, jeżdżenie po torach linią S6 skończy się w Goleszowie.

Aktualizacja (21:00)

Jak informują nasi Czytelnicy, i jak potwierdza Portal Pasażera, ostatni w dniu dzisiejszym pociąg na linii S6 nr 49323 relacji Katowice – Wisła Głębce, dojedzie tylko do Goleszowa.

Na odcinku Goleszów – Wisła Głębce, w dalszym ciągu obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa.

4 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *