Trwa usuwanie skutków zdarzenia (Aktualizacja 19:10)

Fot. Internet
Fot. Internet

Jak dowiedzieliśmy się w PKP PLK trwa usuwanie skutków porannego zdarzenia, które miało miejsce na linii kolejowej nr 1 pomiędzy Myszkowem a Zawierciem. Na miejsce ściągany jest specjalistyczny sprzęt mający w pełni zabezpieczyć miejsce zdarzenia.


Jak informuje zarządca infrastruktury o godzinie 4:30, pociąg towarowy relacji Jaworzno Szczakowa – Ełk najechał na tył pociągu relacji Trzebinia – Wróblin Głogowski, złożony z 16 cystern z olejem opałowym. Na szczęście z zdarzeniu nikt nie zginął. Ranny został maszynista pierwszego pociągu.

AKTUALIZACJA (19:10)

Jak podaje PKP PLK ponowne uruchomienie ruchu kolejowego na LK 1 ma nastąpić jutro, 3 grudnia, o godzinie 6.00

AKTUALIZACJA (15:40)

Według ostatnich informacji napływających z PKP PLK uruchomienie przynajmniej jednego toru na linii kolejowej numer 1 dla ruchu kolejowego nastąpi najprawdopodobniej dopiero jutro.

AKTUALIZACJA (12:40)

Jak dowiedzieliśmy się w PKP PLK to, aktualnie na miejscu zdarzenia kończy się przepompowywanie oleju z uszkodzonego pociągu. Po zakończeniu tej czynności dopiero zostaną oszacowane uszkodzenia infrastruktury na feralnym odcinku. Nieoficjalnie planuje się udrożnić jeden tor na linii kolejowej nr 1 jeszcze dzisiaj wieczorem. Jednak jest to termin, jak było wcześniej, bardzo nieoficjalny i czy jego dotrzymanie będzie możliwe do zrealizowania okaże się po pełnej analizie wszystkich powstałych po kolizji uszkodzeń.

One comment

  1. Czy ja dobrze rozumiem? Najechał w tył? Czyli są dwie możliwości. Albo zasnął maszynista, albo zawiódł „znowu” SRK !!!!! W drugim przypadku należy poważnie się zastanowić nad likwidacją „zakładu PLK” w Częstochowie. Nie wypełnia swoich zadań!!!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *